Slavia doma přejela Liberec. Léčba Strakou zabrala, Příbram vyhrála na Slovácku a už není poslední

Fotbalisté Slavie Praha porazili v sobotním duelu týmů ze středu tabulky mistrovský Liberec 3:1, hostům k bodům nestačila ani trefa zkušeného útočníka Jiřího Štajnera, který tak vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. Ve druhém sobotním utkání 20. kola Gambrinus ligy si připsal úspěšnou premiéru na lavičce Příbrami nový kouč František Straka. Jeho svěřenci po trefě stopera Hájovského zvítězili 1:0 na půdě Slovácka a minimálně do neděli odsunuli na chvost tabulky Teplice. Celek z Uherského Hradiště mohl pět minut před koncem získat alespoň bod za remízu, záložník Volešák ale neproměnil pokutový kop.

Slávista Karol Kisel (uprostřed) oslavuje se spoluhráči svůj gól do sítě Liberce.

Liberec byl přitom v první půli lepším týmem a měl několik gólových možností, ale čtvrtou výhru za sebou si z Edenu neodvezl. Nejdřív selhal sám před Čontofalským Rabušic, po rohu napálil Frýdek odražený míč z hranice šestnáctky jen do tyče. Slavia naopak využila hned první možnost a v 39. minutě poslal domácí do vedení přesně hlavičkující Dobrotka.

Severočeši se krátce po změně stran dostali zpátky do hry, o vyrovnání se postaral zkušený Jiří Štajner, který tak stým gólem v nejvyšších soutěžích vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. Jenže hostující defenziva poté několikrát nedůsledně přistoupila k rodící se akci Slavie a domácí se řítili do několika přečíslení, první využil vedoucí trefou v 55. minutě slovenský forvard Škutka a záhy přidal druhý gól sešívaných i Kisel. Naděje Liberce na jakýkoliv bodový zisk utnul mladý záložník Sackey, který viděl během osmi minut dvě žluté karty a v 66. minutě šel předčasně pod sprchy.

Volešák nedal penaltu

Vítěznou premiéru si na příbramské lavičce odbyl známý motivátor František Straka. Kouč Středočechů tradičně burcoval své svěřence a ti jeho úsilí nakonec přetavili v tříbodový zisk ze hřiště Slovácka. O jediný gól utkání se v 28. minutě postaral stoper Hájovský.

Slovácko, které v posledním utkání deklasovalo Teplice na jejich hřišti 4:0, tentokrát vyšlo gólově naprázdno. Alespoň bod mohl svěřencům trenéra Svatopluka Habance zajistit pět minut před koncem Ladislav Volešák, jenže svůj pokutový kop nezahrál ideálně a příbramský brankář Hruška jeho pokus vychytal. Příbram si tak připsala druhé jarní vítězství a na poslední místo tabulky odsunula Teplice, které čeká v neděli duel v Jablonci.