Ostrava - Jihlava 1:0Baroš se vrátil do základní sestavy a pomohl Baníku přerušit sérii porážek

35. Fantiš 1 : 0

Ostrava

Sérii čtyř porážek v řadě utnuli fotbalisté Baníku Ostrava v dohrávaném utkání 21. kola Gambrinus ligy. Ostravané, za které nastoupil po svalovém zranění v základní sestavě bývalý reprezentační útočník Milan Baroš, porazili na Bazalech Jihlavu 1:0. Jediný gól vstřelil v první půli Fantiš. Ostrava se vzdálila od sestupu, na předposlední Hradec má náskok čtyř bodů.

Milana Baroše z Baníku (uprostřed) stíhají Ondřej Šourek (vlevo) a Tomáš Marek z Jihlavy.

Baroš jihlavskou obranu provětral několika výpady, ale jinak se domácí nemohli zbavit nervozity a jejich postupný útok mařily vlastní nepřesnosti.

Až v 21. minutě vyšla Ostravě kolmá akce po ose Droppa - Milosavljev, ale Srb ve vyložené šanci úplně sám před Blažkem uklouzl a z nebezpečí nebylo nic. Nespokojený kouč Pulpit už po půlhodině stáhl ze hry Hableho, jehož nahradil kreativnější Kukec a záhy se domácím povedlo otevřít skóre.

Gólovou kombinaci založil efektním uvolněním u postranní čáry Milosavljev, Baroš byl sice při snaze o zpracování ve vápně stažen jedním z jihlavských fotbalistů, ale do odraženého míče se na velkém vápně opřel Fantiš a trefil spodní roh Blažkovy branky. Ostrava ukončila gólový půst po 431 minutách.

Jihlavě nepomohl ani příchod Kolouška

Jihlavě zakrátko nabídl vyrovnání chybující Stožický, ale Jungrovi chyběla rychlost a z nadějné situace se nic neurodilo. Hru Vysočiny ve druhé půli zrychlil střídající Koloušek. Jedním z prvních doteků s míčem rozehrál rychlý protiútok, na jehož konci byl znovu Jungr a tentokrát už jeho nepříjemnou ránu z šestnácti metrů musel Bárta konečky prstů vyrazit.

Hosté s Kolouškovým příchodem výrazně zkvalitnili mezihru a Ostravu zatlačili. Územní převaze však chyběla finální přihrávka. Tu měla naopak souhra Milosavljeva s Barošem, jenže domácí útočník přehodil s Blažkem i břevno.

Baník v závěru skoro rezignoval na útočení. Jihlava ho sice držela před pokutovým územím, ale nedokázala vymyslet nic, čím by domácí defenzivu přehrála. Ostrava tři body ubránila a v tabulce si polepšila o tři pozice.

21. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)
Branka: 35. Fantiš. Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Hájek. ŽK: Baroš, Stronati, Soukup - Šourek. Diváci: 5890.
Ostrava: Bárta - Stožický, Frydrych, Vomáčka, Stronati - Fantiš, Hable (31. Kukec), Droppa, Milosavljev (84. Lukeš) - Baroš, Soukup (69. Staško). Trenér: Pulpit.
Jihlava: Blažek - Vaculík (46. Koloušek), Tlustý, Šourek, Čvirik - Marek, Karlík - Masopust (40. Kliment), Jungr, Josl (62. Kosak) - Šimonek. Trenér: Komňacký.