Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Trenérem fotbalistů Slavie zůstane Petrouš. Novým generálním ředitelem se stal Šeterle

12. června 2013 11:11 - Praha

Trenérem fotbalistů Slavie Praha zůstane i v příští sezóně Michal Petrouš, který tým vedl v posledních pěti duelech uplynulého ligového ročníku. Klub se s ním ve středu dohodl na pokračování spolupráce. Kompletní složení realizačního týmu oznámí Slavia na začátku letní přípravy. Změna naopak nastala na postu generálního manažera, kde Zbyňka Kusého nahradil Jaromír Šeterle.

 

Petr Horník, Právo

Petrouš si setrvání na slávistické lavičce vysloužil povedeným závěrem uplynulé sezóny. Poté co nahradil Petra Radu, dokázal s týmem vyhrát čtyři zápasy po sobě a prohrál až v posledním kole v Jihlavě. Slavia zakončila sezónu na sedmém místě.

"Ohromně si toho vážím. Po tak krátkém období mám tu čest podruhé trénovat Slavii," uvedl v tiskovém prohlášení Petrouš. "Musím říct, že je to také obrovská zodpovědnost. Slavia čeká delší dobu na úspěch, moc bych si přál, abych u něj mohl být. Abychom to spolu s klukama pro Slavii vybojovali," dodal Petrouš.

Pokus o nejvyšší příčky

Věří, že Slavia má na to, aby se v příští sezóně poprala o nejvyšší příčky. "Musím se přiznat, že mě hrozně nabilo posledních pět kol. Kádr nemáme špatný, věřím, že budeme úspěšní. Pokusíme se prát o příčky nejvyšší," dodal Petrouš.

Třiačtyřicetiletý Petrouš začne novou sezónu jako hlavní trenér slávistického "áčka" už podruhé. Pražany vedl už v době největší krize, kdy se řešilo, zda klub kvůli existenčním ekonomickým problémům udrží první ligu. V říjnu 2011 ho tehdy nahradil František Straka.

V 26 zápasech na slávistické lavičce dosáhl Petrouš na jedenáct výher a devět remíz. Pouze v šesti případech pod ním Pražané prohráli.

Šeterle je novým generálním manažerem Slavie

Novým generálním ředitelem klubu se stal Jaromír Šeterle. Nahradil Zbyňka Kusého, který v klubu po ročním působení končí. Šeterle, který v sobotu na valné hromadě neúspěšně kandidoval na místopředsedu Fotbalové asociace ČR, se vrací do Slavie po čtrnácti letech.

ČTK

  0:3 Sparta - Slavia 0:3   dohráno
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia
  2:0 Ml.Boleslav - Ostrava 2:0   dohráno
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Jablonec - Olomouc   zítra 18:00
20190923T18:00:00+0200
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..