Brno - Znojmo 2:0Fotbalisté Brna v duelu týmů ze dna tabulky porazili Znojmo

25. Pašek 1 : 0
54. Frejlach 2 : 0

Brno

Fotbalisté Brna porazili v duelu posledních dvou týmů tabulky nováčka ze Znojma 2:0 brankami Davida Paška a Tomáše Frejlacha. Zbrojovka při domácí premiéře nového kouče Václava Kotala ukončila sérii šesti proher. Naopak Znojmo prodloužilo své čekání na první ligové vítězství a v posledních čtyřech zápasech nevstřelilo branku.

V brněnské sestavě nahradil zraněného dirigenta hry Zavadila Frejlach, kouč Znojma Kalvoda sáhl k více změnám. Na hrotu se objevil Reljič a zkušený Heinz se stáhl do středové řady.

Herní kvalita v úvodních minutách korespondovala s postavením obou týmů v tabulce. Akcím chyběl tah na branku a dlouho zůstal jediným vážnějším momentem střelecký pokus domácího středopolaře Fischera, míč ale stačil Drobisz vyrazit.

Výkon Znojma se v prvním poločase příliš nelišil od předcházejících zápasů, v útoku byl poslední tým tabulky zcela neškodný. Také proto, že domácí obrana dirigovaná Pernicou protivníka k ničemu nepustila.

Z územní převahy se Zbrojovka poprvé prosadila ve 25. minutě. Na Glaserův přímý kop z pravé strany si naskočil Pašek a hlavou vstřelil úvodní gól.

Na nepříznivý stav sice Znojmo zareagovalo snahou o otevřenější hru, ale vyneslo to hostům jedinou šanci. Těsně před přestávkou Okleštěk po sólovém útoku netrefil branku.

Po přestávce se výkon Znojma výrazně zlepšil, ofenzivní aktivitu rozhýbal střídající Crnkič. Brňané se ale tlaku soupeře ubránili a hrozili častými protiútoky do otevřené obrany.

V 54. minutě střelu Frejlacha z 25 metrů nešťastně přizvedl obránce Mudra a míč doplachtil podruhé za záda brankáře Drobisze. Po získání dvoubrankového náskoku se domácí zatáhli do defenzivy a přenechali iniciativu soupeři. Znojmo ale několika zahozenými slibnými šancemi potvrdilo, že koncovka je největší slabinou týmu.

9. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - 1. SC Znojmo 2:0 (1:0)
Branky: 25. Pašek, 54. Frejlach. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Hock. ŽK: Markovič - Reljič. Diváci: 4381.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Buchta - Fischer - Pašek (71. Přerovský), Glaser (83. Hyčka), Frejlach, Skalák - Markovič (82. Kroupa). Trenér: Kotal.
Znojmo: Drobisz - Mudra, Jonov, Odehnal, Cihlář - Lacko, Hnaníček (74. Hrošovský) - Helísek (46. Crnkič), Heinz (56. Nepožitek), Okleštěk - Reljič. Trenér: Kalvoda.