Teplice - Bohemians 1905 5:1Teplice rozstřílely Bohemians 1905 a dál drží třetí místo

Teplice

Fotbalisté Teplic dál drží třetí místo v tabulce i stoprocentní domácí bilanci. V desátém ligovém kole porazili Bohemians Praha 1905 vysoko 5:1 a jako první tým nastříleli v sezóně 30 gólů. Severočeši vedli po poločase 2:1, zápas definitivně rozhodli třemi brankami po změně stran. Bohemians jsou v nekompletní tabulce desátí tři body od pásma sestupu.

Hráč Teplic Ivo Táborský (druhý zleva) oslavuje gól - ilustrační foto.

Třetí místo v tabulce a výborné výkony v posledních zápasech opět přilákaly na Stínadla osmitisícovou návštěvu a herní pohoda byla od začátku vidět i na teplických hráčích. Po dvou minutách posunul Vachoušek míč Matulovi, který tvrdou střelou trefil bližší tyč.

Tepličtí od začátku hráli ve velkém pohybu a rychlými kombinacemi se dostávali do tlaku. Z něj se po čtvrthodině zrodil i první gól. Krobův přímý kop z levé strany prošel až na zadní tyč ke Kaufmanovi, který ho bez velkých potíží usměrnil do branky.

Teplická pohoda ale poté přešla v bohorovnost a Bohemians ji dokázali potrestat z brejku. Matěj Štochl přetlačil v souboji Kroba, narazil si s Horou a jeho centr sám tečoval k vzdálenější tyči.

Domácí si však vedení brzy vzali nazpátek. První šanci Nivalda ještě brankář Berkovec zneškodnil, ve 32. minutě už ale nedosáhl. Mahmutovič se ve vápně otočil okolo dvou protihráčů, posunul k Salamimu a jeho slabá střela se došourala přesně k tyči.

Mahmutovič vládne s deseti trefami kanonýrům

Klokani se přesto mohli ještě jednou vrátit do zápasu. Matěj Štochl v 37. minutě zakončil další brejk střelou z dálky, do níž ještě vložil nohu Kaufman. Jen díky výtečnému zákroku gólmana Grigara se míč odrazil od břevna na čáru a ven z branky.

Klokani vydrželi zlobit domácí ještě deset minut z druhého poločasu, pak se ale zápas zlomil. Všechno začala tvrdá rána Ljevakoviče z 25 metrů, která zapadla přesně k tyči Berkovcovy branky.

V 72. minutě stáhl Moravec unikajícího Nivalda a Mahmutovič z penalty přidal jubilejní desátý gól sezóny, jímž si pojistil vedení v tabulce kanonýrů.

Další penaltu za Bartkovo stažení Litsingiho hostům sice rozhodčí Paták vzápětí prominul, pětigólový příděl to ale neodvrátilo. V 80. minutě totiž Berkovec jen vyboxoval centr před vápno, odkud mu míč vrátil Táborský přesně pod břevno. Tepličtí si závěr zápasu vychutnali.

10. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 5:1 (2:1)
Branky: 15. Kaufman, 32. Salami, 54. Ljevakovič, 72. Mahmutovič z pen., 80. Táborský - 25. M. Štochl. Rozhodčí: M. Paták - Filípek, Hrabovský. ŽK: Mahmutovič, Krob - Moravec, Rada. Diváci: 7952.
Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Kaufman, Krob (83. Krátký) - Litsingi, Ljevakovič (77. Jindráček), Vachoušek, Nivaldo - Salami (55. Táborský), Mahmutovič. Trenér: Ščasný.
Bohemians: Berkovec - Kalina (66. Ndiaye, 77. Krch), Šmíd, J. Štochl, Šírl - Moravec, Jindřišek, Rada (87. Nerad), Bartek - Hora - M. Štochl. Trenér: Weber.