Teplice po heroickém výkonu vystřídaly Plzeň na druhém místě. Boleslav rozstřílela Brno

Fotbalisté Teplic porazili v nedělním utkání 12. kola Gambrinus ligy doma Plzeň 1:0 a v tabulce nejvyšší soutěže se posunuli na druhé místo před Viktorii, která poprvé v sezóně prohrála. Jediný gól zápasu, kterému Na Stínadlech přihlíželo více než 16 tisíc diváků, vstřelil v 73. minutě hlavou Nivaldo. Už předtím nedal pokutový kop plzeňský útočník Bakoš. V druhém nedělním duelu se utkala Mladá Boleslav s Brnem, a přestože se Moravané ujali brzkého vedení, nakonec dostali v městě automobilů pět branek a prohráli 2:5.

Santos Nivaldo (vlevo) a Franci Litsingi z Teplic oslavují vítěznou trefu kapverdského záložníka proti Plzni.

Plzeňský obhájce titulu poprvé v této sezóně prohrál a druhou příčku v tabulce musel vyklidit právě Severočechům. Hostům, kteří začali hrát až po změně stran, nepomohla k bodovému zisku ani penalta, kterou tentokrát pro změnu zahodil Bakoš.

Teplice měly celou první půli značnou převahu, ale ani jedna z šancí Mahmutoviče ani dělovka Ljevakoviče v plzeňské brance neskončily. Hosté po změně stran zahodili pokutový kop a to je nakonec stálo všechny body i druhé místo v tabulce. Rozhodující gól Teplic přišel v 73. minutě - Mahmutovič posadil milimetrově přesnou přihrávku na hlavu Nivalda a Stínadla, kde se sešla největší návštěva za posledních čtrnáct let, explodovala.

Boleslav přestřílela Zbrojovku

Mladoboleslavští po dvou zápasech bez výhry opět naplno bodovali a posunuli se na čtvrté místo o skóre před Liberec, který však má k dobru pondělní dohrávku s vedoucí Spartou. O sedm branek se postaralo sedm různých střelců.

Brno sice šlo v 7. minutě do vedení po hlavičce Buchty, jenže domácí tým dokázal velmi rychle odpovědět. Obrat zahájil ve 24. minutě Štajner, o tři minuty později Štohanzl skóroval hlavou a produktivní pětiminutovku domácích završil Chramosta. Po změně stran se ještě trefili Ščuk s Nešporem, za Zbrojovku jen korigoval Skalák.

Ml. Boleslav - Brno 5:2on-line
Branky: 24. Štajner, 27. Štohanzl, 29. Chramosta, 50. Ščuk, 67. Nešpor - 7. Buchta, 54. Skalák.
Teplice - Plzeň 1:0on-line
Branka: 73. Nivaldo.