Živě

Sparta titul půlmistra nepřeceňuje, vyplácí se jí, že po Häckenu nepadaly hlavy

23. listopadu 2013 21:17 - Praha

Plzeň se jim v pátek výhrou v Brně zase přiblížila na dva body. Fotbalisté Sparty však zachovali klid, porazili Mladou Boleslav 4:1 a na ligové obrátce vedou po patnácti kolech soutěž dál o pět bodů. „Máme radost, nějaký náskok jsme si vypracovali. Jenže jsme teprve v půli cesty - a půl je ještě před námi,“ poukázal Lukáš Vácha, jeden z mladých lídrů kabiny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podzimní neporazitelnost udrželi, výhrou k vyvrcholení oslav 120. výročí přispěli. Co víc by ještě Letenští chtěli...

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

„Ne že by to nebylo krásné, ale pořád jsme jen v polovině. Musíme se i nadále soustředit na každý další zápas," zdůraznil i autor vyrovnávacího gólu Ladislav Krejčí.

„Titul půlmistra je jen dílčí úspěch. A dílčí výsledek, který nám dává určité povzbuzení do dalších kol. Ale v žádném případě to nesmí svádět k tomu, abychom upadli do uspokojení," varuje i trenér Vítězslav Lavička.

Ustáli turbulentní letní období

Proč jeho tým tabulce vévodí? „Je za tím především poctivá práce... Po vyřazení z pohárů hned na začátku sezóny jsme si byli vědomi, že musíme být úspěšní v domácích soutěžích. Hlavně úvod ligy byl hodně turbulentním obdobím, které všichni tady na Spartě ustáli," líčí kouč krizi po blamáži se švédským Häckenem.

Na Letné nepadaly hlavy, vývoj sezóny se rychle otočil k lepšímu. „Situace se uklidnila, také díky dobrým výsledkům. A na atmosféře se to odráží. Mužstvo si sedlo. Není samozřejmě bezchybné a jsou věci, na kterých chceme dál dlouhodobě pracovat. Směr je ale správný," libuje si Lavička.

O výhře nepochybují, ani když prohrávají

Slavnostní duel s Boleslaví ukázal, jak je Sparta v závěru podzimu silná. Prohrávala, ale nakonec stejně výrazně zvítězila. „Pomohl nám gól do šatny, ale stejně jsme vůbec nepochybovali o tom, že bychom skóre neotočili," ujišťuje stoper Mario Holek. „Na hřišti si všichni vyhovíme a dopředu jsme hodně silní. Máme jistotu, že v každém utkání si několik šancí vytvoříme. Nechci ale zakřiknout šňůru, kterou táhneme. Na jaře musíme na podzim navázat," líčí Holek.

Nic zakřiknout nechce ani trenér, který shodou okolností v rámci slavnostního večera odkoučoval svůj 200. ligový zápas.

„Opravdu? To je pro mě nová informace, já si zápasy nepočítal. Žádnou vytouženou metu jsem si nestanovil. Mám ale rozdělanou práci a chci v ní pokračovat," usmívá se Lavička.

dos, Sport.cz

  1:2 Bohemians 1905 - Plzeň 1:2 dohráno
20210801T19:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Plzeň
Bohemians 1905 vs. Plzeň
Bohemians 1905
Plzeň
  5:1 Ostrava - Zlín 5:1 dohráno
20210801T16:00:00+0200
Ostrava vs. Zlín
Ostrava vs. Zlín
Ostrava
Zlín
  1:0 Slovácko - Budějovice 1:0 dohráno
20210801T16:00:00+0200
Slovácko vs. Budějovice
Slovácko vs. Budějovice
Slovácko
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..