Rada dotlačil Jihlavu k výhře a poslal Slavii na dno. Teplice senzačně prohrály se Znojmem

roj, dosSport.cz

Dvěma pátečními duely odstartoval program 16. kola fotbalové Gambrinus ligy, jímž skončí podzimní část sezóny. Trenér Petr Rada začal výborně záchranářskou misi na lavičce Jihlavy, která se po výhře 2:1 nad Slováckem odpoutala z poslední příčky, kam se rázem propadla pražská Slavia. Senzační porážku 1:3 od nováčka ze Znojma utrpěl třetí tým tabulky Teplice.

Radost jihlavských z prvního gólu v síti Slovácka.

Teplice si tak nečekanou ztrátou pokazily jinak skvělou podzimní ligovou část a utrpěly vůbec první domácí porážku v této sezóně. Vyhrát nedokázaly už čtyři kola. Nováček ze Znojma naopak potvrdil rapidní zlepšení v závěru podzimu a poskočil už na deváté místo tabulky.

Prořídlá Stínadla šokovaly v prvním poločase góly Crnkiče a Vašíčka. Ani po přestávce neměli domácí nijak výraznou převahu, ale přesto díky proměněné penaltě Franciho Litsingiho snížili. Jenže hned za tři minuty Znojmu vrátil klid dvoubrankového náskoku Patrik Hrošovský. Hosté ještě neproměnili celou řadu dalších šancí a porážka o dva góly je tak pro Teplice ještě milosrdná.

Rada probudil Jihlavu

Po výprasku v Příbrami a pádu na dno se z jihlavské lavičky musel poroučet kouč František Komňacký a léčba exreprezentačním trenérem Radou hned napoprvé zabrala. Jihlava rozhodla duel v rozmezí tří minut v první půli, kdy se trefili Tomáš Marek a Petr Tlustý. Padlo tak 326 minut dlouhé čekání Jihlavy na gól.

Vysočina se ale o vítězství musela strachovat, protože necelých dvacet minut před koncem snížil Jiří Valenta. Petr Rada ale nakonec ozdobil svoji premiéru vítězstvím, které znamená pád Slavie na dno tabulky. Jihlava se díky výhře rázem vyšvihla na desátou příčku. Slovácko potřetí v posledních deseti kolech prohrálo a patří mu osmá příčka.