Plzeň vyhrála při ligové rozlučce kouče Vrby, na Spartu ztrácí pět bodů. Boleslav rozstřílela Baník

Třemi nedělními duely pokračoval program 16. kola fotbalové Gambrinus ligy, jímž skončí podzimní část sezóny. Obhájce titulu z Plzně při ligové rozlučce trenéra Pavla Vrby porazil doma Příbram 2:0 a na vedoucí Spartu ztrácí pět bodů. Na sestupových příčkách přezimují Bohemians Praha 1905, kteří remizovali v záchranářském souboji s Brnem 1:1. Zápas byl kvůli výtržnostem fanoušků zhruba na deset minut přerušen. Mladá Boleslav rozstřílela Ostravu 4:0 a udržela kontakt se špičkou.

Utkání 16. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 1. prosince v Plzni. Trenér Pavel Vrba se loučí se svým dosavadním týmem a s publikem.

Plzeňská Viktoria se před nedělním domácím utkáním loučila s trenérským duem Vrba, Krejčí, které míří k reprezentaci. Nicméně oba ještě povedou Západočechy v Lize mistrů proti CSKA.  Hlavní kouč sklidil od fanoušků bouřlivý aplaus a na hřišti mu důstojně poděkovali i hráči. Skóre otevřel netradičně hlavou kapitán Pavel Horváth a pojišťovací trefu přidal Milan Petržela.

Viktoria tak vyhrála poslední čtyři ligové duely a udržela pětibodovou ztrátu na vedoucí Spartu. Příbram tak získala z posledních osmi vzájemných duelů jediný bod. Spolu s Brnem, Jihlavou,  a Ostravou má shodně patnáct bodů a od předposledních Bohemians 1905 ji dělí rozdíl jediného bodu. Situace pro zmíněný kvartet může být ještě horší, pokud aktuálně poslední Slavia uspěje v pondělní dohrávce s Libercem.

Baník odjel s debaklem

Mladá Boleslav se loučila s podzimem v oslabené sestavě. K početné marodce se přidali potrestaní Jarolím a Kúdela, přesto Středočeši neškodnou Ostravu doslova zdemolovali a spravili si chuť po vysoké porážce od Sparty. Už do první přestávky se domácí trefili třikrát, po změně stran si připsal druhou trefu v zápase Martin Nešpor.

Boleslav po třech zápasech vyhrála a s 26 body se dostala minimálně do pondělí na páté místo a udržela kontakt s pohárovými příčkami. Baník prodloužil čekání na ligovou výhru na sedm kol a na jaře ho čekají boje o prvoligové přežití.

Bohemians 1905 přezimují v sestupovém pásmu

Ďolíček se stal dějištěm další tuhé bitvy o záchranu. Klokani měli Brnu co vracet, protože v prvním vzájemném duelu sezóny prohráli 1:5. Jenže zápas začala lépe Zbrojovka. V době, kdy se vracel do hry ošetřený Bartek, skóroval po půlhodině hry neobsazený Tomáš Janotka.

Domácí srovnali po hodině hry, po faulu Fischera proměnil penaltu Josef Jindřišek. Krátce poté kvůli výtržnostem fanoušků sudí Karel Hrubeš přerušil zápas a poslal oba týmy do kabin. Na tribunách zasahovala policie. Hrát se začalo zhruba po deseti minutách, ale skóre už se nezměnilo. Bohemians 1905 poosmé za sebou v lize nevyhráli a přezimují na sestupových příčkách. Brno venku nevyhrálo už jedenadvacet zápasů za sebou a má jen o bod víc než Klokani.