Plzeň - Chomutov 6:2Plzeň v prvním utkání pod Uhrinem zahodila dvě ze tří penalt, přesto jasně vyhrála

Fotbalisté Plzně v premiéře pod novým trenérem Dušanem Uhrinem mladším porazili v přípravě třetiligový Chomutov 6:2. V úvodu zápasu se sice trápili a ještě na začátku druhé půle byl stav 2:2, pak však především zásluhou dvou branek Wágnera jasně vyhráli. Navíc Viktoria neproměnila dvě penalty. Uhrin splnil své předsevzetí a vyzkoušel co největší počet hráčů.

Střelec vítězného gólu Tomáš Wágner (vlevo) po utkání Ligy mistrů s CSKA Moskva.

Obhájce mistrovského titulu proti třetiligovému soupeři vystřídal dvě odlišné jedenáctky tak, aby mohl nový trenér Viktorie vidět co nejvíce svých svěřenců v akci. Plzeň kopala celkem tři penalty. Zatímco Tecl proměnil, Horváth a Wágner neuspěli. Wágner však mohl být jinak spokojený, ze hry se trefil dvakrát.

„Pro nás to byla příprava, takže zápas nechci nějak detailněji hodnotit. Na závěr tréninkového týdne splnil svůj účel. Jsem rád, že jsem v Plzni začal vítězstvím," řekl Dušan Uhrin.

„Ve druhé půli jsme prohodili jedenáctky a dvakrát jsme inkasovali. Je tedy co zlepšovat, já se chci zaměřit hlavně na defenzivní část hry. Jsme ovšem teprve na začátku přípravy a já se domnívám, že jsme na dobré cestě," věří Uhrin.

Přípravná fotbalové utkání:
Viktoria Plzeň - Chomutov 6:2 (2:0)
Branky Plzně: 53. a 61. Wágner, 33. Procházka, 34. Bakoš, 58. Tecl z pen., 80. Petržela.
Sestava Plzně - I. poločas: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Štípek, Kolář, Kovařík - Bakoš.
II. poločas: Bolek - Rajtoral, Hejda, Hubník, Chocholoušek - Petržela, Hanousek, Hrošovský, Veselinovič - Wágner, Tecl. Trenér: Uhrin ml.
Sigma Olomouc - Slovácko B 6:1 (4:1)
Branky: 17., 28. a 46. Doležal, 23. a 40. Plšek, 90. Schmidt - 16. Traitel.
Sestava Olomouce: Blaha (46. Zlámal) - Varadi, Svozil (46. Škerle), Simerský, Javůrek - Plšek, Karaš (68. Tomeček) - Navrátil, Ordoš (62. Schmidt), Pospíšil (46. Richter) - Doležal (77. Svozil). Trenér: Psotka.
Slovácko - Kroměříž 5:1 (4:1)
Branky: 7. z pen. a 17. Haša, 15. Civič, 34. Šimko, 85. Kerbr - 23. Chýla z pen.
Sestava Slovácka - I. poločas: Heča - Šimko, Trousil, Košút, Prajza - Civič, Šumulikoski, Valenta, Hlupík - Petr - Haša.
II. poločas: Melichárek - Kuncl, Rada, Mezlík, Reinberk - Kerbr, Daníček, Trávník, Havlík - Ondřejka - Haša. Trenér: Habanec.
Příbram - Varnsdorf 2:2 (1:2)
Branky: 17. Brandner, 47. Slepička - 40. Daníček, 42. Rudnickij.
Sestava Příbrami: Štěpanovský - Bugar, Varga, Zápotočný, Divíšek - Brandner, Mašán (69. Mareš), Barák, Krameš - Slepička (52. Stratil), Šlapák. Trenér: Čuhel.
Příbram - Varnsdorf 4:3 (2:2)
Branky: 43. a 66. z pen. Volešák, 8. Štochl, 80. Řezníček - 27., 37. a 59. Jurča.
Sestava Příbrami: Rondzik - Štochl, Hájovský, Mišůn, Glišič (54. Stratil) - Danoski, Volešák, Tarczal, Šípek, Zeman - Sudek (75. Řezníček).
Bohemians Praha 1905 - Loko Vltavín 3:0 (1:0)
Branky: 12. a 86. Krch, 63. Lietava.
Sestava Bohemians - I. poločas: Gabriš - Krch, Cseh, Brezinský, Kalina - Jindřišek, Nerad - Hora, Bobal, Orolín - Klavík.
II. poločas: Berkovec - Moravec, Krch, Šmíd, Kolář - Rada, Nerad - Jeremenko, Hora, Bartek (80. Orolín) - Lietava. Trenér: Weber.
Salcburk - Znojmo 8:0 (7:0)
Branky: 23. a 32. Alan, 5. Ulmer, 8. Soriano z pen., 37. vlastní Jonov, 42. Kampl, 45. Schwegler, 53. Zulj.
Sestava Znojma: Hrubý - Mudra, Jonov, Hnaníček, Helísek - Lacko, Haurdič - Crnkič (68. Jurič), Faouzi, Vukadinovič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.