Slavia - Liberec 0:1Slavii dál trápí efektivita, proti Liberci pohrdla i penaltou

Závěrečné boje zimní Tipsport ligy se jich už netýkaly, pro fotbalisty Slavie a Liberce však je přednější příprava na jaro. V sobotním duelu útěchy si na umělém trávníku v Edenu zopakovali vzájemný duel z posledního podzimního kola Gambrinus ligy. Slovanu se odveta za prosincovou porážku 1:2 podařila, díky gólu Rabušice vyhrál 1:0. Brankář Hroššo chytil pět minut před koncem Ličkovi penaltu.

Obránce Slavie Fernando Neves (vlevo), liberecký obránce Radoslav Kováč (uprostřed) a Tomáš Necid ze Slavie.

Kanonýr Tomáš Necid si v promrzlém Edenu připsal na rozehrání další poločas, góly si však zatím šetří na jaro. A když mohl Mario Lička v závěru z penalty aspoň vyrovnat, pohořel na Hroššovi.

„Kvalitní zápas dvou vyspělých ligových týmů jsme prohrát nechtěli, efektivita nás ale trápí. Co už bychom víc chtěli, než penaltu," líčil slávistický kouč Miroslav Koubek.

Příprava sešívaných jinak běží podle trenérových představ. „Jsem rád, že mužstvo vnímá věci, jež jsou do něj pumpovány. Způsob naší hry je sympatický. Liga už se přece jen blíží, takže hráče už jsme střídali v menší míře," dodával Koubek.

Slovan bez Šilhavého, ale s Rajnochem v hledišti

Liberec přijel do Prahy bez Jaroslava Šilhavého. Hlavní kouč vyrazil do Holandska na vlastní oči sledovat Alkmaar. Soupeř Slovanu ve vyřazovací části Evropské ligy se dnes večer představí v Eindhovenu.

„Za výhru jsme rádi, ale důležitější pro nás je, že jsme mohli sehrát další kvalitní zápas," konstatoval Jiří Chytrý, který mužstvo vedl.

Jen z hlediště zatím zápas sledoval Jan Rajnoch, který ukončil své angažmá v druhé turecké lize a pod Ještědem by měl nahradit Renata Keliče, který odešel do Itálie.

Slovan v duelu se Slavií testoval ukrajinského útočníka Budnika, slovenského záložníka Hovančíka a italského stopera Miglioriniho. „Na jejich hodnocení je ještě brzy, jasněji by mělo být před odletem na soustředění do Portugalska," avizoval Chytrý.

Fotbalová Tipsport liga - zápasy útěchy:
Praha-Eden: Slavia Praha - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka: 50. Rabušic.
Slavia: Rakovan (46. Čontofalský) - Dostál (46. Nitrianský), Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Lička - Prošek (70. Bazal), Piták (61. Koreš), Juhar (71. Vyhnal) - Necid (46. Vošahlík). Trenér: Koubek.
Liberec - I. poločas: Hroššo - Kušnír, Kováč, Karišik, Pokorný - Sackey, Novotný - Douglas, Jarolím, Ndiaye - Budnik.
II. poločas: Hroššo - Coufal, Pimpara, Migliorini, Frýdek - Obročník (85. Novotný), Hovančík - Kolár, Pavelka, Delarge - Rabušic. Trenér: Chytrý.
Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:1 (1:0)
Branky: 20. Klesa - 87. Škoda.
Brno-Ivanovice: Zbrojovka Brno - Fotbal Třinec 2:1 (1:0)
Branky: 6. Skalák, 74. Zavadil - 75. Gulajev.
Sestava Brna: Hladký (46. Doležal) - Janotka (61. Hyčka), Buchta, Pernica, Košťál (61. Zavadil), Keresteš (61. Schuster) - Skalák, Sedlák, Fischer (61. Kroupa), Lutonský - Markovič (61. Šumbera). Trenér: Kotal.
Brno-Ivanovice: 1. SC Znojmo - MFK Frýdek-Místek 4:1 (1:1)
Branky: 61. a 75. Reljič, 45. Odehnal, 77. Gál-Andrezly - 19. Makowski.
Sestava Znojma: Drobisz (46. Doleček) - Mudra, Hnaníček, Odehnal, Helísek - Lacko, Buchta (46. Glasnovič) - Gál-Andrezly, Reljič, Crnkič (45. Favzí) - Vašíček. Trenér: Kalvoda.