Dukla - Banská Bystrica 4:2Berger už zase dává góly, tým z Julisky ovládl derby Dukel

Beroun

Je zpátky a dostává se do bývalé formy. Fotbalisty Dukly může těšit, že do jejich sestavy se v zimní přípravě po dlouhé absenci zaviněné zraněním znovu začlenil Tomáš Berger. Ofenzivní hráč dokonce v přípravném utkání v Berouně jednou skóroval a tým z Julisky nakonec porazil slovenskou jmenovkyni z Banské Bystrice 4:2.

Radost Tomáše Bergra z Dukly

Není Dukla jako Dukla. Dvě mužstva stejného jména sehrála v Berouně partii plnou branek. Skóre otevřel navrátilec Berger, Banská Bystrica ale skóre otočila. To samé se ve druhém poločase podařilo i Pražanům, dvě branky vstřelil obránce Božič.

„Jsem spokojený s tím, že jsme vyhráli, ač jsme prohrávali. Dokázali jsme zápas zvrátit v náš prospěch i s mladší sestavou, se kterou jsme nastoupili do druhého poločasu," řekl klubovému webu trenér Luboš Kozel.

Nelíbilo se mu, že utkání bylo až zbytečně tvrdé a nervózní. „Rozhodčí to na začátku docela pouštěl. Je to zbytečné, na tomto těžkém terénu to pak přináší zranění. Toho jsem se bál nejvíc. Takže z toho pohledu jsme zápas přežili ve zdraví," oddechl si Kozel.

Hanousek se z Plzně nevrátí

Definitivně se už musel rozloučit se službami Marka Hanouska. Záložník přišel v létě na roční hostování z Plzně. Po podzimu však nastoupil do zimní přípravy opět s Viktorií, a ta si ho už nechala.

„Viktoria Plzeň využila klauzule ve smlouvě o hostování v Dukle a toto hostování ukončila," uvedl Günter Bittengel, sportovní ředitel Dukly.

Jeden Hanousek však na Julisce přece jen zůstal, obránce Matěj, který není Markovým bratrem, ale jen jmenovcem.

Přípravné fotbalové utkání v Berouně:
Dukla Praha - Dukla Banská Bystrica 4:2 (1:1)
Branky: 75. a 79. Božič, 43. Berger, 87. Kalouda z pen. - 45. Rejdovian, 64. Vajda.
Sestava Dukly: Rada (46. Tetour) - Juroška, Vorel (46. Jeřábek), Štetina (46. Božič), Hanousek (46. Romera) - Gedeon (46. Hlinka), Koval (46. Kalouda), Ouedraogo (46. Fryčer) - Mareš (46. Černý), Marek (46. Kunič), Berger (46. Čapek). Trenér Kozel.