Boleslav remizovala se Zlínem

MLADÁ BOLESLAV

Hráči Mladé Boleslavi si ve 24. kole Gambrinus ligy v utkání se Zlínem připsali už jedenáctou remízu v sezóně, když o vyrovnání rozhodl ještě v první půli Bednář z hodně sporné penalty.

"S bodem jsem spokojen. Ale mrzí mě, že domácí vrátil do zápasu rozhodčí, když odpískal pro mě nesmyslnou penaltu. A byla tam i řada dalších momentů, třeba nepotrestané útočné fauly. Takhle jednostranné vedení by mělo vést k zamyšlení. To se může stát jen v české lize a zadá se mi, že Zlín začíná být takový trefovací panák," řekl zlínský trenér Pavel Hapal.

Domácí mohli jít do vedení ve 2. min., jenže Bednář v šanci selhal a nechal jen vyniknout Kořínka. Pak přebral iniciativu sympaticky hrající Zlín. Bača mířil hlavou vedle, Švachovu bombu zblokovali obránci na roh. Hosté se dočkali po půlhodině hry - po centru Hubáčka z pravé strany hlavičkoval Janíček a Švach doklepl ve skrumáži míč za Millerova záda.

Vyrovnání přišlo zanedlouho a zlínští pořádně spílali sudímu. Čáp zahrával přímý kop z třiceti metrů, balón letěl nad bránu a rozhodčí Paták k údivu hostujících hráčů ukázal na penaltu. Za údajný faul Kroči na Bednáře. Kanonýr Bednář se nemýlil, míč poslal tvrdou střelou doprostřed branky a radoval se ze šestého gólu v sezóně. "Jasná penalta, viděl jsem to na videu. Rozhodčí pískali normálně," uvedl kouč Boleslavi Dušan Uhrin mladší.

Boleslav gól nakopl a po přestávce soupeře zatlačila. Čápa nadvakrát vychytal Kořínek, Matějovský pálil těsně vedle. Zlín se zaměřil více na defenzívu, ale postupně se jeho hráči znovu osmělili a bez problémů udrželi nerozhodný výsledek. "Remíza je spravedlivá. Soupeř byl lepší v první půli, my po přestávce," dodal Uhrin.

FK Mladá Boleslav - Tescoma Zlín 1:1
Branky: 41. Bednář z pen. - 32. Švach. Rozhodčí Paták, žluté karty: Kroča, Kořínek, Janíček (vš. Z), 4734 diváků, poločas 1:1.
SESTAVY
Mladá Boleslav: Miller - Brunclík, Skála, Vít, Palát - Vaculík, Matějovský, Langer (42. Wozniak), Čáp (83. Rojka) - Bednář, Sedláček.
Zlín: Kořínek - Janíček, Koubský, Kroča, Hubáček - Zapletal (70. Červenka), Švach, Vrtělka, Jelínek - Klinka (90. Lukaštík), Bača (46. Žemlík)