Olomouc pokořila nesoustředěné Brno

Se snahou zlomit domácí prokletí vtrhli Brňané do zápasu 24. kola Gambrinus ligy s moravským rivalem, usilujícím o pohárové umístění. Brněnský trenér dal včetně gólmana Václavíka důvěru týmu, který v minulém kole ve Zlíně sahal po třech bodech, tentokrát se však bodu nedočkal.

"Hráli jsme poctivě v obraně, a to rozhodlo," říkal po utkání trenér vítězů Petr Uličný. V první půli byli Hanáci kombinačně přesnější, jejich um však končil poblíž šestnáctky. Václavíka vylekal jen Kobylíkův lob, který skončil nad břevnem, se střelou Babniče si brněnský gólman věděl rady. Brňané působili bojovněji a jejich šance byly nebezpečnější. Vaniakovu pozornost střelou po zemi k tyči prověřil Švancara, ještě víc se olomoucký gólman zapotil s míčem vyslaným z kopačky Mezlíka.

Úvod druhé půdě zmrazil domácí. Po biliárové kombinaci Hanáků zívala před Kobylíkem prázdná branka -0:1. Po inkasované brance domácí trenér Kotrba poslal na hřiště svého žolíka Zelenku, který mohl záhy vyrovnat. Jeho střela však mířila nad břevno. Brňané zoufale útočili, ofenzívě pomáhali obránce Trousil, Olomoučtí výtečně v obraně dirigováni Kučerou však hráli bezchybně.

Domácí trenér Jiří Kotrba tak ve svém jubilejním 300. utkání, které v nejvyšší soutěži koučoval, se potřebných bodů nedočkal. "Prohráli jsme jedinou střelou ve druhé půli, při níž rozhodla naše nesoustředěnost," hodnotil výsledek kouč Brna.

Brno - Olomouc 0:1
Branka: 46. Kobylík. Rozhodčí Adámek, žluté karty Živný - Babnič, Zbožínek, Hudec, 2974 diváků, poločas 0:0.
SESTAVY
Brno: Václavík - Baláž, Trousil, Živný, Had - Musil (61. Hlavatý), Večeřa, Holek, Černý - Mezlík (57. Kroupa), Švancara (50. Zelenka).
Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Kovář, Kučera, Glos - König (72. Randa), Zbožínek (61. Hudec), Rýdel, Kobylík - Bednář, Babnič (84. Hubník M.)