Příbram přes Drnovice vykročila k záchraně

DRNOVICE

Drnovice inkasovaly branku po dlouhých 322 minutách a po třech zápasech bez prohry vyšly tentokrát naprázdno. Příbramští udělali vítězstvím ve 24. kole Gambrinus ligy rázný krok k záchraně.

"Byli jsme šťastnějším mužstvem, ale šli jsme za třemi body důsledněji. Vnesou do týmu klid, vyhráno ovšem ještě nemáme," přemítal spokojený kouč hostů Pavel Tobiáš. Diváci se první půlhodinu nudili, hra se odvíjela převážně uprostřed hřiště. Na jejím konci si ovšem zabouřili, když se zdálo, že hostující Lesák zahrál vsedě ve vlastní šestnáctce rukou. Sudí Jech ovšem pokutový kop nenařídil. Teprve v závěru poločasu se oba týmy prezentovaly několika pohlednějšími akcemi, ovšem bez efektu.

Vstup do druhé půle vyšel lépe Příbrami. Domácí nechali po rohu chvíli bez pozornosti na hranici velkého čtverce Rajtorala, jenž našel přesně levý horní růžek drnovické branky a zaznamenal první ligovou trefu. Vyrovnat mohl vzápětí nepokrytý Holenda, z několika kroků ale neměl přesnou mušku. Pro moravský tým to však byl signál k náporu. Hostující zadáci ale několik závarů před svým brankářem vyřešili.

Příbramští naopak pokoušeli o rychlé brejky, ani oni už neměli v koncovce dostatek důrazu. "Podali jsme nejhorší výkon v sezóně. Hráči zřejmě neunesli tlak vyplývající z boje o záchranu. Až za stavu 0:1 jsme se zlepšili, ale to už bylo pozdě," zlobil se trenér poražených Josef Mazura.

1. FK Drnovice - Marila Příbram 0:1
Branka: 51. Rajtoral. Rozhodčí Jech, žluté karty: Čáp - Rajtoral, Penner, Lesák, 1822 diváků, poločas 0:0.
SESTAVY
Drnovice: T. Bureš - Ševinský (66. Fumaca), I. Zbožínek, Schindler, V. Čáp - Adamec, Gába, Holomek (63. Smutný), Macháň (74. Víšek) - Holub, Holenda.
Příbram: Pařízek - Lesák, Mácha, Formánek, Penner - Rajtoral (90. Podrazký), Riegel, Otepka, Čupr - Huňa (84. Klesa), Mendy (86. Navrátil).