Plzeň - Znojmo 3:2Nováčka zlomil Wágner, Plzeň ztrácí na Spartu pět bodů

56. Wágner 3 : 0
74. Vašíček 3 : 1
90. Reljič 3 : 2

Plzeň

Dvě branky střídajícího Tomáše Wágnera na počátku druhého poločasu zlomily odpor houževnatého Znojma, které Plzeň nakonec porazila těsně 3:2. Na vedoucí Spartu, která v sobotu vyhrála v malém pražském derby 2:1 nad Bohemians 1905, Viktoria opět ztrácí pět bodů.

Fotbalisté Plzně se radují z gólu.

Na výhru to však zprvu nevypadalo. Hosté byli na Plzeň výtečně připraveni, zle ji v prvním poločase proháněli. Domácí defenziva musela řešit několik složitých situací. Ve velké šanci se zjevil záložník Jan Mudra. Hrdinu čtvrtečního postupového duelu Evropské ligy v Doněcku, brankáře Petra Bolka, však nepřekonal.

Viktoriáni se nemohli dostat do tempa, byli všude druzí. Očividně jim chyběl drajv, zřejmě se projevoval zápas na Ukrajině, hraný v obrovském tempu.

Jenže byli vysoce produktivní, udeřili hned z první šance. V 19. minutě po rohovém kopu při závaru v pokutovém území Znojma nejprve kapitán Josef Hnaníček trefil hlavou tyč vlastní branky, poté hostující hráči zblokovali tři střely, tu čtvrtou Daniela Koláře už nikoli. Záložník Viktorie se střelecky prosadil podruhé v řadě, také v Doněcku zajistil Plzni vedení 1:0.

Nováček kontroval pohotovými nůžkami Václava Vašíčka, míč však letěl nad. Po půlhodině mohlo být srovnáno, Jan Mudra pláchl Milanu Petrželovi, hrdina z Doněcku brankář Petr Bolek si však udržel fazonu, obrovskou šanci zlikvidoval. Stejně tak se blýskl při ráně Hnaníčka.

Po přestávce si favorit vynutil očekávaný tlak, z něhož dvakrát udeřil Wágner, který vystřídal Milana Petrželu. V 52. minutě Horváthův centr z trestného kopu hlavičkoval Radim Řezník k Wágnerovi, jenž pohotově z první „uklidil" míč k tyči. Za čtyři minuty slavila vyprodaná Doosan Arena potřetí, když se Wágner prosadil hlavou. Mohl dokonat i hattrick, pálil však do tyče.

Znojmo v závěru zápas ještě zdramatizovalo, góly Vašíčka a Rejliče snížilo na 2:3, domácí však těsnou výhru uhájili.

Viktoria Plzeň - 1. SC Znojmo 3:2 (1:0)
Branky: 52. a 56. Wágner, 19. Kolář - 74. Vašíček, 90. Reljič. Rozhodčí: Jílek - Hock, Pilný. ŽK: Petržela - Crnkič, Cihlář. Diváci: 10.180.
Plzeň: Bolek - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava (75. Hrošovský) - Petržela (46. Wágner), Kolář, Ďuriš (89. Kovařík) - Tecl. Trenér: Uhrin.
Znojmo: Hrubý - Helísek, Odehnal, Hnaníček, Mudra - Lacko, Buchta - Crnkič, Haurdič (89. Reljič), Cihlář (71. Diarrassouba) - Vašíček. Trenér: Kalvoda.