Mezi třetí a první ligou zas tak velký rozdíl není, prohlásil po vydařeném návratu teplický Klimpl

25. března 2014 07:54 - Teplice

Deset let se neviděli, přesto dva telefonáty stačily, aby se s trenérem Zdeňkem Ščasným znovu sešli. A dokonce na ligové scéně... „Pod ním jsem v Čechách v nejvyšší soutěži začínal a tři a půl roku hrál, teď jsme tady zase spolu. Stačilo, aby zavolal a zeptal se, zda jsem na ligu připravený,“ líčil slovenský obránce Maroš Klimpl, jak se se zrodil jeho návrat z Chomutova hrajícího třetí ligu do velkého fotbalu. „Už před časem mě napadlo, že se v české lize v třiatřiceti ještě objevím,“ přiznával po premiéře v teplickém dresu, že s comebackem víceméně počítal.

 

Libor Zavoral, ČTK

Obránci jsou v teplickém mužstvu nedostatkovým zbožím. Stopeři obzvlášť. Matulu disciplinárka popravila, neboť u ní vyfasoval trest na tři zápasy, distancovaný Hošek hrát rovněž nesmí, Lüftner je zraněný, lotyšský reprezentant Rode dostal už před časem souhlas, aby si hledal angažmá tam, kde bude pravidelně hrát.

Světoběžníkovi jeden telefonát stačil

„A postavit sedmnáctiletého Takáče na stopera do základní sestavy od samého začátku, to se mně moc nechtělo," vysvětloval teplický kouč Zdeněk Ščasný, jak a proč se rozpomněl právě na slovenského světoběžníka Klimpla.

„Nejprve volal chomutovskému trenérovi, zda jsem na ligu vůbec připravený, pak se ozval mně. Slyšel, že jsem nachystaný a chci pomoci. Bez jakéhokoli dohadování, bez toho, abychom se domlouvali, co bude dál," popisoval transfer zrozený rychlostí kulový blesk.

Po štacích, jimiž prošel na Žižkově, ostravských Bazalech, ale třeba i dánském FC Midtjylland, skotském Motherwellu či Dundee FC, slovinské Užici nebo kyperském Arisu Limassol zakotvil na podzim roku 2012 v Blšanech hrajících krajský přebor. Chomutov si ho však povšiml a vytáhl ho o dvě třídy výš.

Mezi třetí a první ligou rozdíl není

„On mezi ligou a národní ligou není zase až tak velký rozdíl, jak si mnozí myslí. I klukům u nás v Chomutově to říkám. Pochopitelně, tempo je v lize vyšší, i v myšlení určitý rozdíl existuje, ale mně třeba návrat do nejvyšší soutěže problém nedělal. I manželka mě přesvědčovala, abych Teplicím pomoci šel a ligu si užil. A já si návrat fakt užíval," doslova se rozplýval chomutovský amatér po výpomoci, která by nemusela být jen jednorázovou.

„Budoucnost a dny příští jsme neřešili. Přišel jsem, protože Chomutov je teplickou farmou, takže vše bylo snazší a jednodušší. A co bude dál, o tom se teprve budeme bavit. Možné je všechno," krčil rameny nad tím, co přinesou dny příští.

Na jednu stranu rozzářený, že si českou ligu po sedmi letech zase nahrál, současně ale trochu zklamaný, že musel s novými teplickými spoluhráči překousnout prohru.

Tři tréninky mu stačily

„Před sedmi lety jsem hrál v ostravském dresu poslední ligový zápas právě v Teplicích, takže už jsem trochu zapomněl na atmosféru, která v Čechách nejvyšší soutěži vládne. Proto jsem si ji užíval. Jen škoda porážky, protože jsme měli minimálně dvě velké šance, z nichž jsme mohli rozhodnout. Brankář je ale zázračně zlikvidoval, aby pak rozhodla jedna mladoboleslavská standardka."

Trenér Ščasný narychlo získaného stopera po premiéře chválil, sám Kimpl se ale nechtěl do hodnocení výkonu pouštět.

„Měl jsem sice jen pár dnů, abych se nachystal, ale tři tréninky stačily a cítil jsem se úplně skvěle. Dokonce tak, že jsem zapomněl doma chrániče a museli mi tady půjčit jiné. Parádní materiál, nová technologie," liboval si i slovenský světoběžník, že jeho ligový návrat dopadl nad očekávání dobře. „A to stačily tři tréninky, abychom se s Jablonským zharmonizovali a cítili se jako jeden človíček."

zp, Sport.cz

  0:0 Příbram - Liberec 0:0 50. min
20210306T14:00:00+0100
Příbram vs. Liberec
Příbram vs. Liberec
Příbram
Liberec
  Teplice - Opava dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Teplice vs. Opava
Teplice vs. Opava
Teplice
Opava
  Zlín - Bohemians 1905 dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Zlín vs. Bohemians 1905
Zlín vs. Bohemians 1905
Zlín
Bohemians 1905
  Plzeň - Olomouc dnes 18:30
20210306T18:30:00+0100
Plzeň vs. Olomouc
Plzeň vs. Olomouc
Plzeň
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: