Sparta obsadila před derby Pražský hrad, na rivala shlíží s rekordním náskokem

9. dubna 2014 17:06 - Praha

Jako by jim nestačilo, že už rok opatrují klíč pro vládce Prahy a před derby mají na rivala historický náskok 38 bodů. Fotbalisté Sparty prezentovali své plány před sobotním duelem se Slavií v noblesním prostředí v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě. „Derby je přece zápasem o Prahu a jejím největším symbolem je právě Hrad,“ vysvětlil s úsměvem mluvčí klubu Ondřej Kasík.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Shlíželi na věčného rivala z pěkně velké výšky. Tím spíše, když vkročili na historický balkón a celé město měli doslova u nohou.

Nebyl by to však kouč Vítězslav Lavička, aby nedržel svoji družinu pěkně při zemi. „Jako vládci Prahy se necítíme. Jsem trenérem mužstva, na něž se mohu spolehnout. Derby je specifický těžký zápas, který pro nás představuje další překážku v cestě za titulem," poukázal kouč.

Rozdíl třináct příček a hlavně 38 bodů sedm kol před koncem Gambrinus ligy představuje historickou ztrátu sestupem ohrožené Slavie na vedoucí Spartu.

„Z mládežnických a juniorských kategorií takový odstup nepamatuji. Na tabulce ovšem nezáleží, derby je specifické," upozorňuje letenský odchovanec Pavel Kadeřábek. „Ani jako hráč si na takový odstup od Slavie nevzpomínám. Navzdory problémům, jimiž prochází, však bereme sobotního soupeře jako tým, který má stále své zbraně. A na němž už je znát holandský rukopis nového trenéra Pastoora," upozorňuje Lavička.

Zápas Sparta - Slavia se hraje v sobotu od 15:00, přímý přenos vysílá ČT Sport, on-line reportáž na Sport.cz. Derby je vyprodáno, kapacita byla z bezpečnostních důvodů snížena na rovných 19 000 míst.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..