Fitness data: Hrubý si v derby nejvíc zaběhal, nejrychlejším mužem byl Švejdík

14. dubna 2014 16:38 - Praha

Ohlasy sobotní bitvy stále doznívají v rozborech a analýzách. Kdo byl nejpilnějším fotbalistou v počtu naběhaných metrů, a kdo naopak v derby pražských „S“ disponoval největší rychlostí? To všechno odhalily fitness statistiky, které přináší oficiální web Gambrinus ligy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle dat, které snímaly kamery s vysokým rozlišením, byl největším maratóncem Robert Hrubý ze Slavie, jenž naběhal 12 676 metrů. Slavia během sobotního duelu spíše odolávala tlaku domácích, ale celkově jako tým naběhala méně jak Sparta.

Druhý z hráčů skončil sparťan Bořek Dočkal s údajem 12 210 metrů. Jsou to tedy dva muži, kteří se jako jediní dostali přes hranici dvanácti kilometrů. Celkově bylo během derby oběma celky naběháno 240 329 metrů. Průměrnou rychlostí 7,56 kilometrů v hodině, nepočítáme-li brankáře.

A co nejrychlejší muži?

Vítězem se stal hráč, u kterého by to možná čekal málokdo. Stoper Sparty Ondřej Švejdík se jako jediný dostal přes hranici 32 kilometru v hodině. Ze Slavie byl nejrychlejší Martin Juhar s rychlostí 31,6.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..