Bitvu adeptů o Evropskou ligu vyhrál Liberec. Ostrava a Příbram mají záchranu na dosah

Fotbalisté Liberce se vrátili na čtvrté místo tabulky a přiblížili se účasti v Evropské lize. Na stadiónu U Nisy zdolali v rámci 28. kola Gambrinus ligy Teplice 2:1, před svým sobotním soupeřem má Slovan aktuálně dvoubodový náskok. Hodně blízko záchraně v nejvyšší soutěži je Ostrava. Doma porazila Jihlavu 3:1 a poskočila na desátou příčku, předposlední Bohemians 1905 ztrácí na Baník už pět bodů. Velký krok k udržení udělala i Příbram, která si před vlastním publikem poradila s Jabloncem 3:0 a před Klokany má taktéž pětibodový odstup. Znojmo prohrálo na hřišti Slovácka 0:2 a je nadále ohroženo sestupem.

Fotbalisté Liberce slaví gól v síti Teplic.

Liberec zvládl přímou bitvu o poháry, když doma porazil Teplice 2:1. Rozhodující gól zaznamenal v 57. minutě konžský útočník Dzon Delarge. Slovan svého rivala odsunul ze čtvrté příčky, která zaručuje účast v kvalifikaci o Evropskou ligu. Dvě kola před koncem má podještědský celek na Teplice náskok dvou bodů.

Ostrava zvítězila v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou. V utkání proti Jihlavě nakročila k tříbodovému zisku už v prvním poločase, kdy se prosadili Kukec s Gregušem. Čtvrt hodiny před koncem přidal uklidňující třetí gól Krmenčík. Jihlava už stačila ve zbytku duelu skóre pouze zkorigovat, čisté konto překazil brankáři Šromovi v 81. minutě Krejčí.

Po záchraně v nejvyšší soutěži sahají i hráči Příbrami, kteří rozhodli duel s Jabloncem již do poločasu. Ve 13. minutě otevřel skóre z penalty Řezníček, o pět minut později přidal druhou branku Stratil a těsně před pauzou navýšil vedení Zeman. Středočeši z posledních devíti domácích zápasů nebodovali jen se Spartou. Stejně jako Baník mají v tabulce před předposledními Bohemians 1905 pětibodový náskok.

Naopak do nepříjemné situace se dostalo Znojmo. Po porážce na Slovácku ho dělí už jen bod od sestupového pásma, kam navíc může klesnout už v neděli, pokud Olomouc zvítězí na Letné v duelu s mistrovskou Spartou.