Masérského stolu už má Pilař plné zuby, do Plzně se vrací hladový po fotbale

21. června 2014 18:51 - Plzeň

Po dvou letech strávených v německé bundeslize hlásí fotbalista Václav Pilař návrat na západ Čech. Rychlonohý záložník ve Viktorii působil v sezóně 2011/2012, zahrál si Ligu mistrů i Evropskou ligu, stal se miláčkem publika. Od nové sezóny bude opět oblékat červenomodrý dres. Z jeho návratu bude mít radost i trenér reprezentace Pavel Vrba, který svého bývalého svěřence nepřestal sledovat.

 

Petr Hloušek, Právo

„Strávil jsem v Plzni krásný rok, fotbal mě tu bavil, parta v kabině byla skvělá. Na návrat jsem se hodně těšil. Trochu se to tu změnilo, stadión už je kompletně hotový. Když jsem tu hrál, tak se ještě stavělo a například vnitřní prostory včetně kabiny prošly od té doby opravdu velkou proměnou. Teď je to krásný fotbalový stánek a také okolí je opravdu nádherné. Moc se mi tu líbí," řekl pro klubové stránky krátce po úvodní prohlídce Doosan Areny hradecký odchovanec.

Pětadvacetiletého fotbalistu během angažmá v Německu trápila zranění, nyní je však podle svých slov stoprocentně nachystán na další plzeňskou výzvu. „Mám obrovskou chuť do fotbalu. Pokud nejsem s balónem na hřišti, nejsem šťastný. Nebaví mě sedět na lavičce nebo na masérském stole. Toho už bylo dost. Momentálně jsem zdravotně v pořádku, nemám žádné bolesti ani omezení. Poslední půlrok už jsem normálně trénoval a hrál," dodává záložník, který přišel z Wolfsburgu na roční hostování s opcí.

Potřebuje teď hlavně hrát

Když začal před touto sezónou řešit další možné kroky v kariéře, rozhodování netrvalo dlouho. „Upřednostnil jsem jednoznačně sportovní hledisko. Chci hlavně hrát, vrátit se zpátky na hřiště. Když jsem přemýšlel o návratu do Čech, tak jedině do Plzně," popisuje Pilař, který si zároveň uvědomuje kvalitu současné Viktorie. „Kluci hrají skvěle, nebudu mít nic jistého. Ale to k úspěšným týmům patří. Přišel jsem, abych pomohl být Viktorce ještě úspěšnější."

Šikovný záložník tak věří, že se ve Viktorii vrátí do stejné formy jako před odchodem. „V Plzni chci pokračovat tam, kde jsem skončil. Takže hlavně bavit diváky, pokusit se postoupit do Evropské ligy a bojovat o titul v nejvyšší soutěži," uzavírá Václav Pilař.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..