Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nejsem jako Franz v Edenu, říká trenér Jablonce Šilhavý před duelem se svým bývalým Libercem

30. října 2014 07:53 - Liberec

Střet severočeských sousedů se blíží, rivalové Liberec s Jabloncem se proti sobě postaví v neděli u Nisy. Duel, který nově ponese název Podještědské derby, bude vysoce pikantní, na místo činu se totiž vrací trenér Jaroslav Šilhavý, kterému jarní odchod do konkurenčního Jablonce spousta lidí dodnes neodpustila.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Věřím, že přijetí bude vřelé, opravdu nevidím důvod, proč by mělo být negativní. S fanoušky jsem vystupoval vždy korektně, odvedli jsme v Liberci kus práce. Úspěchy, které jsme společně s příznivci zažívali, se nedají zapomenout," řekl Šilhavý při setkání zástupců obou klubů s médii na Ještědu, kde bylo avizováno, že každý z následujících vítězů derby získá putovní skleněnou trofej a bude se honosit titulem „Král Ještědu".

Šilhavý ve Slovanu působil v předchozích třech sezónách, dovedl ho k mistrovskému titulu, došel s ním do jarní vyřazovací části Evropské ligy. Jelikož s vedením klubu nenašel společnou řeč ohledně prodloužení smlouvy, vyjednal si v průběhu jara angažmá v Jablonci. Když v polovině dubna vyšlo všechno na povrch, reakce libereckého managementu byla razantní - hodinová výpověď.

„Právě tehdy rivalita trochu překonala realitu," podotýká Šilhavý, který odmítá, že by jeho záležitost snesla srovnání s působení kdysi velkého sparťana Františka Straky ve Slavii. „Franz, to je jiný případ. Pokud by šel do Edenu jakýkoli sparťan, bylo by to podobné. I tady se možná najdou jedinci, kteří můj příchod do Jablonce nemůžou skousnout, dají to najevo. Ale s tím nic nenadělám," krčí rameny kouč, který zažil v tomto směru i úsměvnou historku. „V Jablonci se mě asi desetiletý kluk zeptal: proč jste nás v Liberci opustil? Protože mě už nechtěli, odpověděl jsem mu," usmál se Šilhavý.

V Česku bývá zvykem vypisovat při duelech s bývalými kluby speciální prémie. Co vymyslí Šilhavý? „Pokud se podaří vyhrát, přinesu klukům chodské koláče, i když sekaná by je asi potěšila víc. Nechám je vyrobit u nás na vesnici."

Robert Neumann, Sport.cz

Jak dopadne Podještědské derby?


  0:3 Budějovice - Plzeň 0:3   dohráno
20190921T19:00:00+0200
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice
Plzeň
  Ml.Boleslav - Ostrava   dnes 15:30
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Sparta - Slavia   dnes 18:00
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..