Dukla - Budějovice 3:1Duklu za výhrou nad Budějovicemi nasměroval Beauguelův nejrychlejší gól sezóny

1. Beauguel 1 : 0
53. Néstor 2 : 0
66. Lengyel 2 : 1
81. Krmenčík 3 : 1

Fotbalisté pražské Dukly ve 13. kole první ligy porazili České Budějovice 3:1. Nejrychlejším gólem této sezóny už v 51. vteřině otevřel skóre Francouz Beauguel, po změně stran přidal druhý zásah Španěl Néstor. Lengyel poté snížil, ale poslední slovo měl domácí Krmenčík.

Útočník Dukly Jean Beauguel oslavuje svůj gól - ilustrační foto.

Dukle dokonale vyšel vstup do zápasu. Mareš z úvodního rohu našel na zadní tyči úplně volného Beauguela, který snadno hlavičkoval do odkryté branky a připsal si už sedmý ligový zásah v ročníku.

Beauguel za deset minut rozjel brejk společně s Néstorem, ale ten v rozhodující chvíli nezpracoval míč. Ve 34. minutě zahodil další slibnou možnost domácí Mareš a po Néstorově centru hlavičkoval jen nad branku.

Na druhé straně v ojedinělé budějovické šanci zamířil hlavou vedle i Škoda. Jeho spoluhráč Brunclík si pak těsně před pauzou málem vstřelil vlastní gól, když Beauguelovu přihrávku srazil na tyčku.

Čtyři minuty po změně stran si Dukla vypracovala další tutovku. Néstor se dostal před Křížka, ale brankář Dynama jeho střelu dobře vykopl. O chvíli později agilní Mareš těsně minul levou tyčku.

13. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Dynamo České Budějovice 3:1 (1:0)
Branky: 1. Beauguel, 53. Néstor, 81. Krmenčík - 66. Lengyel. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Kříž. ŽK: Kladrubský, P. Novák (oba Č. Budějovice). Diváci: 823.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Štetina, Polom - Marek Hanousek, Gedeon, Považanec (86. Hlinka) - Néstor (90. Kluk), Beauguel, Jakub Mareš (75. Krmenčík). Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Křížek - P. Novák, Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Klesa (59. Vošahlík), Brunclík (55. Benát), Kladrubský (73. Linhart), Herzán, Hora - Michal Škoda. Trenér: Urban.

V 53. minutě už se domácí dočkali gólové pojistky. Beauguel přihrál Néstorovi, jenž krásnou točenou střelou tentokrát nedal Křížkovi šanci. Španělský útočník, který dlouho léčil koleno, hrál poprvé v sezoně v základní sestavě a v nejvyšší soutěži skóroval po téměř roční pauze.

Hosté však v dalším průběhu utkání ožili a po rohovém kopu v 66. minutě snížili. Po Herzánově prodloužení hlavou Lengyel zblízka propálil gólmana Radu. Za čtyři minuty mohl vrátit Dukle dvoubrankové vedení Mareš, ale povedenou ranou trefil břevno.

Devět minut před koncem Pražané přidali přec jen třetí trefu. Po chybě hostující obrany uspěl z dorážky střídající Krmenčík. Dukla tak doma porazila Budějovice i ve třetím střetnutí v první lize.