Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Statistika: Hořava zazářil také jako sprinter, maratóncem je pak Herzán

4. listopadu 2014 15:55 - Praha

Dva muži dokázali ve 13. kole fotbalové Synot ligy pokořit hranici třinácti naběhaných kilometrů v jednom utkání. Fitness statistiky oficiálního webu soutěže vyzdvihly výkon Ondřeje Herzána z Českých Budějovic. Ten si připsal 13 314 metrů. Druhý Marek Hanousek z Dukly 13 167 metrů. Nejvíce metrů ve sprintu si „odpracoval“ Tomáš Hořava z Plzně. Celkem 498. Ve šlágru se Spartou tak zazářil opravdu po všech stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Přes třináct kilometrů. Slušná porce naběhané vzdálenosti. Pro ligové fotbalisty meta, ke které se dostanou jen ti nejlepší. To se ukázalo i ve 13. kole, kdy se přes tuto metu vyšplhali jen dva hráči. A to dokonce ve vzájemném utkání. Herzán a Hanousek totiž nastoupili proti sobě. Výsledkově šťastnější byl hráč Dukly. V kategorii maratónec ale dominoval Herzán.

Rekordem sezóny je zatím 14 003 metrů Tomáše Ďubeka z Liberce.

Sprintera kola určuje vzdálenost ve sprintu, tedy v rychlosti vyšší než 25 kilometrů v hodině. Téměř pět set metrů za zápas v tomto tempu absolvoval plzeňský Tomáš Hořava. Ten navíc přispěl ve šlágru podzimu se Spartou k vítězství i gólem, byl mužem zápasu.

Druhý hráč, který překonal hranici čtyř set metrů, byl David Štípek z Hradce Králové. Nikdo jiný nenaběhal ve sprintu přes tuto hranici.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..