Neves na mne zapomněl, usmíval se teplický střelec Jablonský

Příbram

Teplice ve fotbalové lize stále čekají na první podzimní výhru na hřišti soupeře. Nedosáhly na něj ani v pátek večer v Příbrami. Alespoň bod tam zachránil stoper David Jablonský, na kterého domácí obrana zapomněla. S remízou byl na konec spokojený...

Teplická radost. Obránce David Jablonský oslavuje vyrovnávací gól na 1:1 v utkání 14. kola Synot ligy v Příbrami.

Bod berete jako zisk, nebo spíš ztrátu?

První půle z naší strany nebyla dobrá, jako poslední naše zápasy. Nehráli jsme tak aktivně jako doma. Něco jsme si řekli o poločase a vyrovnali. Chtěli jsme ještě otočit výsledek, ale nakonec jsme se strachovali i o ten bod, takže ho bereme. Remíza byla zasloužená.

Branku jste inkasovali zase po chybě...

Gól jsme dostali do šatny. Tomáš Vondrášek špatně odkopl míč, situaci neodhadl. Řezníček stál před gólmanem a dal z toho gól. My jsme pak museli začít tvořit.

Vypadalo to, že Vondrášek dostal už na hřišti pořádně vynadáno. Nebo to bylo jen zdání?

No... Něco jsme si řekli.

Sám jste také skóroval po chybě domácí obrany?

Kopali jsme roh, odražený míč se dostal do strany a Egon Vůch ho vrátil. Balón se dostal až ke mně, tak jsem ho uklidil do brány. Měl jsem dost prostoru. Neves, který mě jinak hlídal, mě nechal úplně samotného. Asi na mne zapomněl.

Míč poletoval šestnáctkou, neměl jste tendenci už se vrátit zpátky do obrany?

Skoro ano. Ale viděl jsem, že máme míč na kopačkách, tak jsem počkal. Věřil jsem, že se ke mně může dostat. To se také stalo.

Venku maximálně remízujete, kdy přijde první výhra?

Je fakt, že se venku docela trápíme. Sbíráme remízy, nebo prohráváme. Musíme se na hřištích soupeřů zlepšit. Výhru ze hřiště soupeře už potřebujeme jako sůl. Snad se to podaří už v Budějovicích.

Čím si vysvětlujete, že doma hrajete ofenzívně, dáváte góly, vyhráváte, s výjimkou minulého kola s Jihlavou, a venku jste v ofenzívě hodně zakřiknutí?

Nevím. Snažíme se hrát všude stejně, ale venku nám to prostě nevychází. Je fakt, že to už máme trochu v podvědomí. Říkáme si, že už to musí přijít, ale zatím se nám to podařilo. Tak snad už to konečně vyjde.