Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Originální signály Příbrami vymýšlí Tobiáš u piva, na hřišti o nich rozhoduje Zápotočný

11. listopadu 2014 14:23 - Příbram

Taneček v kolečku před pokutovým územím, nebo vlnící se had hráčů vnikající do šestnáctky. To jsou jen dva ze signálů, kterými se snaží příbramští fotbalisté překvapit soupeře zejména při rohových kopech. „Mám jich kolem stovky v různých variantách, na každý zápas několik,“ pravil s úsměvem kouč Pavel Tobiáš.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Cílem těchto netradičních „hrátek" je snaha vytvořit si prostor pro zakončení. „Soupeř má pak problém navázat se na hráče. Je to hlavně o náběhu a přesném a včasném zahrání míče," vysvětlil trenér. „Důležité je, že k tomu mám technické fotbalisty, kterým to vyhovuje. Baví se standardkami, chtějí je zkoušet. Když máte v mužstvu Zemana, Pilíka, Filla, Zápotočného, Řezníčka a jim podobné, není těžké signály nacvičit," dodal.

Kam na nápady chodí? „Večer si doma sednu, dám si pivo a přemýšlím o nich, něco si i namaluju. Konzultuju to s kolegy v realizačním týmu, hlavně s Danielem Huňou, který jako bývalý útočník také přichází s dobrými nápady," prozradil Tobiáš a odhalil i prý největší tajemství. „Na hřišti rozhoduje Tomáš Zápotočný, kdy a jakou z připravených standardek použijeme. Ale to jsem asi neměl říkat, teď už ty standardky nebudeme moct hrát. Končíme s nimi," pravil se smíchem.

A podle čeho se na trávníku rozhoduje kapitán týmu Tomáš Zápotočný? „Je to různé, záleží na situaci. Soupeři s tím ale mají problémy, hlavně mladí, nezkušení hráči, jako byli třeba teď baníkovci. Může se stát, že z žádného signálu gól nepadne, pak se vrátíme ke klasice, což soupeř taky nečeká," líčil Zápotočný. S trenérem se shodl, že se standardkami skvěle baví i diváci. „A pro ně se přece fotbal hraje," řekl Tobiáš.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

  3:2 Plzeň - Jablonec 3:2   dohráno
20190916T18:00:00+0200
Plzeň vs. Jablonec
Plzeň vs. Jablonec
Plzeň
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..