Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Tresty jsou nepřiměřené, odvoláváme se, reaguje Plzeň na verdikt disciplinárky

14. listopadu 2014 14:41 - Plzeň

S trestem počítali, ale s menším. Proto se proti němu odvolali. Fotbalová Viktoria Plzeň vzala na vědomí čtvrteční rozhodnutí Disciplinární komise FAČR o pokutě ve výši 50 tisíc korun a uzavření sektorů P1 - P3 pro kotel fanoušků na dvě soutěžní utkání nepodmíněně, jež jsou následkem výtržností při ligovém duelu se Spartou. Vedení klubu označilo verdikt za nepřiměřený.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„S ohledem na události, ke kterým došlo v sektoru domácích fanoušků, byli představitelé klubu na možnost potrestání ze strany disciplinární komise připraveni. S ohledem na výši a druhy trestů bylo podáno odvolání, neboť vnímáme verdikt jako nepřiměřený a neodpovídající dosavadní rozhodovací praxi komise," říká Adolf Šádek, generální manažer Viktorie.

„Termín jednání odvolací komise prozatím nebyl stanoven. Viktoria v tuto chvíli čeká na určení daného data, potažmo pak na závěry Odvolací komise FAČR. Ihned poté zveřejní všechny potřebné informace pro fanoušky v sektorech P1 - P3 Doosan Areny," uvedl tiskový mluvčí klubu Pavel Pillár. „S jistotou nicméně můžeme fanouškům slíbit, že všem držitelům permanentních vstupenek bude umožněn vstup na utkání."

Nesouhlas Viktorie s konečným verdiktem disciplinárky nic nemění na faktu, že události v sektoru domácích fanoušků jsou v naprostém rozporu s filosofií klubu.

„Proti jednotlivcům, kteří svojí hloupostí Viktorii škodí, budeme zasahovat nekompromisně jak z hlediska omezení přístupu na stadión, tak při vymáhání vzniklé škody, která může dosahovat částky v řádu stovek tisíc korun. Stejně tvrdě však budeme hájit zájmy drtivé většiny skvělých fanoušků Viktorie Plzeň, kteří byli stávajícím trestem disciplinární komise potrestáni nejvíce," poukazuje Šádek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..