Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Plzeň uplatnila opci na Pilaře, vykoupila ho z Wolfsburgu

9. prosince 2014 11:00 - Plzeň/Praha

Fotbalista Václav Pilař je opět kmenovým hráčem Viktorie Plzeň. Lídr Synot ligy na reprezentačního záložníka s předstihem uplatnil opci a vykoupil ho z německého Wolfsburgu, kam hráč v létě 2012 přestoupil. Podle informací Sport.cz zaplatili Západočeši bundesligovému klubu zhruba 400 tisíc eur (asi 11 miliónů korun). Pilař se Plzni upsal na dva a půl roku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Dotažení jeho přestupu z Wolfsburgu bylo jednou z klubových priorit zimního období, vše se díky vstřícnosti německého klubu dohodlo ve velmi krátké době a především s půlročním předstihem. Oficiálně tak Vaška ještě jednou vítáme již jako viktoriána a jsme přesvědčeni, že naše spolupráce bude úspěšně pokračovat také v následujících měsících a letech," řekl po dotažení veškerých právních formalit generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Pilaře v předchozích dvou letech provázela zranění, přetržený křížový vaz v koleně jej vyřadil na více jak rok a půl ze hry. Letos na jaře se pokoušel o restart ve Freiburgu, ovšem i tam byl většinou zraněný. V létě se proto dohodl na hostování v Plzni, kde se obdivuhodně rychle dostal do bývalé formy, vrátil se i do reprezentace.

"Návrat do Plzně byl pro mě v létě jedinou možnou variantou a jsem šťastný, že to bylo pro všechny strany správné rozhodnutí. Klub mi věřil i v realitě mých vleklých zdravotních problémů, snad jsem důvěru vedení alespoň částečně během podzimní sezóny splatil. Viktoria je v tuto chvíli špičkovým klubem s těmi nejvyššími ambicemi, chci co nejvíce pomoct k titulu a také postupu do evropských pohárů," uvedl šestadvacetiletý Pilař, který si nadále nechává otevřené okno směrem do zahraničí.

"Nikdy jsem se netajil velkým přáním prosadit se v některé prestižní zahraniční soutěži a na tom se nic ani v tuto chvíli nemění. Jsem však poučen, minulé načasování nebylo ideální, přibrzdily mě také vleklé zdravotní problémy. Věřím, že prodělané zdravotní komplikace a narození syna mě hodně posílily. V současné době chci být platným článkem plzeňského týmu i české reprezentace. Pokud to v budoucnu vyjde také do zahraničí, budu velmi rád, nicméně veškerá moje pozornost je nyní upřena na Plzeň. Ve Viktorii jsem více než spokojený a věřím, že nás čekají velké zápasy a velká vítězství," dodal Pilař.

Robert Neumann, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..