Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jablonec hlásí první zimní posilu: přichází Masopust z Jihlavy

12. prosince 2014 14:09 - Jablonec

Fotbalový Jablonec představil první posilu v zimním období. Do třetího celku průběžného pořadí Synot ligy přichází 21letý krajní záložník Lukáš Masopust z Vysočiny Jihlavy. Nadějný hráč za přítomnosti majitele klubu Miroslava Pelty a agenta Pavla Pasky podepsal smlouvu do 30. června 2018.

 

Radek Petrášek, ČTK

„O intenzivním zájmu Jablonce jsem se dozvěděl asi před třemi týdny. Angažmá beru jako velkou šanci dostat se s mužstvem do pohárové Evropy," svěřil se Masopust, který má na svém kontě 55 prvoligových startů a sedm gólů v dresu Jihlavy.

„Mateřskému klubu vděčím za to, že jsem si i v mladém věku zahrál pravidelně první ligu. A jsem zvědavý, jak se prosadím v Jablonci. S novými spoluhráči jsem se ještě neviděl," uvedl záložník, jenž se těší na špičkové fotbalisty v jabloneckém kádru.

„Velkou postavou je Tomáš Hübschman, ale i další opory. V Jihlavě jsem měl vedle sebe také osobnosti, jako jsou brankář Jarda Blažek a záložník Václav Koloušek," prohodil Masopust.

Pelta nechce kádr oslabovat

„Příchod nejnovější posily je vyjádřením avizované snahy po doplnění týmu o top hráče z české ligy. Hledáme fotbalisty, kteří by nás mohli posunout a zkvalitnit obsazení jednotlivých postů. Může se stát, že dojde i k odchodům a potřebujeme mít připravenou náhradu," poznamenal Miroslav Pelta.

„Právě Masopust je hráčem, o kterého jsme usilovali. A když se sám rozhodl, že k nám půjde, dotáhli jsme jednání i s přispěním pana Pasky do konce," liboval si majitel jabloneckého klubu.

Co eventuální přestup Jana Kopice z Jablonce? „Nechceme kádr oslabovat. Vážím si toho, že o Kopicovi mluvil i reprezentační trenér Pavel Vrba v souvislosti s nominací na nejbližší kvalifikační zápas. Přál bych si, aby Honza Kopic zůstal v Jablonci i pro jarní část soutěže. Máme s ním nějaké plány, na nichž chceme společně pracovat," tvrdil Pelta, jenž shání kromě Masopusta i další posily.

Ještě jednoho útočníka a záložníka

„Nebudu ale konkretizovat, protože hráči sice mají zájem o Jablonec, ale dohoda s jejich mateřskými kluby není snadná. Potřebovali bychom hráče do útočné fáze, přímo do špičky ofenzivy a zakončení. Zvažujeme příchod jednoho útočníka a jednoho hráče do středu pole," naznačil Pelta záměry.

Jak vnímá fakt, že „jeho" Jablonec narazí ve čtvrtfinále Poháru FAČR na Spartu? „Momentálně je důležité, že máme dobrou výchozí pozici v lize pro boj o evropské poháry. Ale i v domácím poháru bych raději uvítal jiného soupeře. Jaro i díky soubojům se Spartou bude zajímavé po všech stránkách," dodal jablonecký šéf.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  0:3 Sparta - Slavia 0:3   dohráno
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia
  2:0 Ml.Boleslav - Ostrava 2:0   dohráno
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Jablonec - Olomouc   dnes 18:00
20190923T18:00:00+0200
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..