Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Viktoriáni míří do Turecka, kde narazí na Hannover a Legii

16. ledna 2015 11:40 - Plzeň

Vracejí se téměř domů. V pátek večer nasednou fotbalisté Viktorie Plzeň ve Štruncových sadech do autobusu, aby o pár hodin později z letiště v Norimberku zamířili do Antálie. Stejně jako v loňském roce budou viktoriáni ladit formu před jarem ve slunném tureckém letovisku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Fáze obnovy a zvyšování trénovanosti má v našich plánech zhruba tři týdny. Pokračovat tak bude také v rámci tureckého pobytu. V Antálii nás čeká herně-kondiční soustředění, kdy se fyzická připravenost týmu bude zvyšovat již především formou herních prvků a průpravných her," avizuje pro klubový web Miroslav Koubek, trenér aktuálně vedoucího celku Synot ligy.

Hned v pondělí čeká na plzeňskou výpravu utkání s bundesligovým Hannoverem, v sobotu pak prověří viktoriány Legia Varšava. „Čekají nás dva velmi silní soupeři. Do zápasů půjdeme z plné přípravy, nicméně přistoupíme k nim samozřejmě s plnou vážností," doplňuje zkušený kouč. „Dosud nemůžeme do zápasů naplno počítat s Tomášem Hořavou, Davidem Limberským nebo Ondřejem Vaňkem. Uvidíme, jak bude pokračovat jejich rekonvalescence v následujících dnech a jak budou připraveni do jednotlivých zápasů zasáhnout."

Formu doladí ve Španělsku

Turecký pobyt bude prvním ze zahraničních soustředění, následovat bude únorové herní soustředění ve Španělsku. „S dvěma zahraničními kempy mám již zkušenost i z jiných klubů a samozřejmě tuto možnost vítám. Jedná se o běžný postup v zemích, které mají podobné klimatické podmínky jako Česko a je to ku prospěchu tréninkového procesu. Následující španělský pobyt bude již zaměřen čistě na herní přípravu a dolaďování všech potřebných aspektů směrem ke startu soutěžního jara," pochvaluje si Koubek.

Do Turecka odlétá kádr čítající 21 hráčů do pole a čtyři brankáře, šanci dostanou také mladíci Jakub Šiman, Jurij Medveděv a Dominik Hradecký. „Odlétá kompletní kádr, který má Viktoria v tuto chvíli k dispozici. Tento počet je ideální také z pohledu organizace tréninků, které na místě budeme chtít praktikovat. Dalšími faktory jsou také zápasová zastupitelnost a v neposlední řadě motivace pro mladé fotbalisty," shrnuje Koubek.

Kádr Viktorie Plzeň pro turecké soustředění
Brankáři:
Matúš Kozáčik
Petr Bolek
Roman Pavlík
Jakub Šiman
Obránci:
Lukáš Hejda
Roman Hubník
David Limberský
Radim Řezník
Václav Procházka
Jan Baránek
Jurij Medveděv
Záložníci:
Václav Pilař
Tomáš Hořava
Pavel Horváth
Jan Kovařík
Milan Petržela
Patrik Hrošovský
Ondřej Vaněk
František Rajtoral
Daniel Kolář
Dominik Hradecký
Útočníci:
Stanislav Tecl
Jan Holenda
Aidin Mahmutovič
Jan Chramosta
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..