Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Záložník Tavares definitivně odchází z Mladé Boleslavi do Sydney

23. ledna 2015 10:27 - Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi definitivně přišli o hráče základní sestavy Mickaela Tavarese. Senegalský defenzivní záložník ve čtvrtek uzavřel přestup do Sydney, kde by měl o víkendu již nastoupit v australské lize.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dvaatřicetiletý Tavares přišel do Mladé Boleslavi v létě jako volný hráč a obnovil spolupráci s trenérem Karlem Jarolímem, pod nímž hrával už ve Slavii. Ihned začal nastupovat v základní sestavě a na podzim odehrál 13 ligových zápasů.

Po půl roce se však rozhodl využít nabídku Sydney, kam ho doporučil trenér pražské Sparty a bývalý kouč Sydney Vítězslav Lavička. Australský celek jeho příchod považoval za hotovou věc už na začátku ledna, ale přestup byl podle středočeského klubu dotažen až ve čtvrtek.

"Využil článku ve smlouvě, podle kterého mu v případě lukrativní nabídky boleslavský klub nebránil v odchodu před vypršením kontraktu, jenž platil do konce letošního června," vysvětlil tiskový mluvčí klubu Jiří Koros. "Jsme rádi, že nám Mickael pomohl v létě, kdy nám nefungovala záloha a trápila nás zranění. Měli jsme dohodu, že může nastat podobná situace," dodal prezident klubu Josef Dufek.

Klub chtěl na Tavaresovu pozici přivést z Bohemians Praha 1905 Jakuba Radu, ale nedošlo k dohodě s Klokany na odstupném. Situaci tak zřejmě bude řešit z vlastních zdrojů. Sezónu začínal ve středu zálohy společně s Jasminem Ščukem mladý Francouz Florian Milla, který pak většinu podzimu promarodil, ale nyní už je opět připraven chopit se šance. Na tomto postu může hrát i navrátilec z Kazachstánu Ondřej Kúdela či Jan Šisler. Navíc na testech je slovenský záložník Márius Charizopulos.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..