Šel jsem doleva, ale stihl jsem zastavit, popisoval chycenou penaltu Pavlenka

Ostrava

V 84. minutě se ozvala píšťalka sudího Tomáše Kocourka a Bazaly ztichly: Penalta! Baník hrál se Spartou v tu chvíli 1:1 a zápas 18. kola fotbalové ligy se zdál pro domácí ztracený. To by ovšem v brance Ostravy nesměl stát Jiří Pavlenka. Střelu Davida Lafaty doprostřed branky vykopl na břevno. „Čekal jsem do poslední chvíle. Byla to obrovská úleva,“ přiznala opora Baníku Pavlenka.

Ostravský brankář Jiří Pavlenka.

Díky vašemu zákroku při penaltě Davida Lafaty máte z utkání se Spartou cenný bod. Jak jste viděl klíčový moment?

Čekal jsem do poslední chvíle. Šel jsem doleva, ale Lafy (David Lafata) to kopl doprostřed. Naštěstí jsem se stačil na chvilku zastavit, abych tam dal nohu.

Vykopl jste to špičkou nohy?

Já nevím (smích). Něčím jsem to trefil a šlo to do břevna. Ale bylo to tak rychlé, že jsem se nestačil ani podívat.

Věděl jste, kam Lafata obvykle penalty kope?

Probíráme to s Víťou Baránkem (trenér gólmanů v Baníku). Sám to taky sleduju a snažím se mít alespoň trochu mít hráče zmapované. Dneska to asi po třech penaltách, kdy jsem šel pokaždé na opačnou stranu, konečně vyšlo.

Takže ten skok doleva byl vědomý?

Byl jsem tak rozhodnutý, ale čekal jsem do poslední chvíle.

V kabině jste se radovali, jako byste utkání vyhráli. Berete to tak?

Mohla vyhrát Sparta, mohli jsme vyhrát my. Ale asi je ta remíza zasloužená.

Po chycené penaltě jste se obrovsky radoval. Byla to úleva?

Obrovská. Nebylo ani deset minut do konce. Jsem rád, že jsem kluky podržel. V první půli mě zas na brankové čáře podržel Frýďa (Michal Frydrych), když vykopl míč poté, co mě přehodil Kadeřábek. Spadl mi kámen ze srdce.

Po nevydařeném zápase v Teplicích je remíza se Spartou asi velké povzbuzení.

Jsme rádi. Ale od zítřka už se budeme dívat na příští utkání v Brně. Můžeme tam jet pro tři body.