Žižkov - Zlín 1:2Žižkov vstoupil do jara domácí porážkou se Zlínem

Fotbalisté Viktorie Žižkov vstoupili do jarní části sezony druhé nejvyšší soutěže domácí porážkou se Zlínem 1:2. Postupové příčky do první ligy se jim tak vzdálily už na pět bodů. V boji o postup zaváhala i Karviná, která jen remizovala 0:0 na hřišti posledního Kolína a ztratila body ve třetím z posledních čtyř utkání.

Žižkov v předchozím průběhu sezony doma prohrál jen se Znojmem, tentokrát však byl hodně pasivní a Zlín ho za to potrestal chvíli před poločasem gólem Živuliče po rohovém kopu.

Po změně stran Zlín hrozil protiútoky, z nichž jeden využil Kopecký. Viktoria už stihla jen snížit zásluhou Voltra. Zlín bodoval ve čtvrtém z posledních pěti venkovních zápasů.

Jasně poslední Kolín vstoupil do jara poměrně dobře, favorizovanou Karvinou dlouho k ničemu nepustil a sám hrozil v útoku. V poločase musel Kolín vyměnit gólmana, jelikož Vejmola se v závěru první půle zranil o brankovou konstrukci.

I jeho náhradník Řehák však udržel čisté konto a Kolín bodoval popáté v sezoně. Na záchranu však stále ztrácí 10 bodů.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Zlín 1:2 (0:1)
Branky: 70. Voltr - 40. Živulič, 63. Kopečný. Rozhodčí: Příhoda - Vaňkát, Pochylý. Bez ŽK. Diváci: 1891.
Žižkov: Pokorný - Šťastný (21. Dressler), Hovorka, Karafiát, Bartošák - Souček (65. Folprecht) - Súkenník, M. Hašek, Podrazký, Bazal (46. Marek) - Voltr. Trenér: Trpišovský.
Zlín: Dostál - Pazdera, Hubáček, Hájek, Benčík - Kopečný (72. Chmelo), Holík (87. Motal), Živulič, Bartolomeu (83. Matějov) - Poznar, Železník. Trenér: Páník.
Kolín - Karviná 0:0
Rozhodčí: Houdek - Hock, Hrabovský. ŽK: Hýbl (Kolín). Diváci: 520.
Kolín: Vejmola (46. Řehák) - Biško, Šourek, Procházka, Ježdík - Jelínek, Hýbl, Bláha, Mehanovič (71. Veselý), Skwarczek (19. Čavoš) - Teplý. Trenér: Bobek.
Karviná: Lipčák - Cverna, Janíček, Růžička, Eismann (73. Puchel) - Tarczal (61. Castaner), Daníček - Hatok (77. Komenda), Budinský, Zelený - Urgela. Trenér: Weber.