Dukla - Slovácko 0:0Dukla remizovala se Slováckem, Došek dvakrát trefil tyč

Fotbalisté Dukly ve 22. kole první ligy doma remizovali 0:0 se Slováckem a nevrátili soupeři podzimní debakl 1:5. Hostující kapitán Libor Došek trefil na Julisce dvakrát brankovou konstrukci a Pražané v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nevyhráli, potřetí při tom vyšli střelecky naprázdno.

Dukla začala hodně aktivně. Ve druhé minutě střelu Matěje Hanouska z úhlu vyrazil Heča na roh. Po něm se dostal k hlavičce Polom, ale gólman Slovácka si opět poradil. Po průniku domácího kapitána Gedeona přestřelil Blažek, jenž se pak zranil a už po dvaceti minutách musel střídat.

Slovácko si velkou šanci vypracovalo po půl hodině hry. Došek, který dal v záři proti Dukle hattrick, ze standardní situace trefil hlavou tyč. Pražané byli častěji na polovině soupeře, ale krátce před pauzou musel domácí gólman Rada vyrazit pohotovou ránu Valenty.

V 53. minutě pokus Doška podruhé v zápase zastavila branková konstrukce. Po akci Šimka tentokrát nejlepší střelec Slovácka napálil zblízka břevno. Na druhé straně z dobré pozice zamířil nad branku Marek Hanousek.

Závěr utkání devět stovek diváků na stadionu příliš nezahřál, protože nabídl především boj mezi šestnáctkami a mnoho osobních soubojů.

22. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Franěk - Peřina, Pochylý. ŽK: Matěj Hanousek - Valenta, Došek, Kuncl, Šumulikoski. Diváci: 924.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek - Považanec, Gedeon, Marek Hanousek - Berger (69. Přikryl), Jan Blažek (22. Beauguel), Jakub Mareš (84. Čajič). Trenér: Kozel.
Slovácko: Heča - Kuncl, Košút, T. Rada, Šimko - Valenta (62. Kalouda), Šumulikoski - Diviš (87. Hlúpik), Trávník (90. Havlík), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.