Příbram - Dukla 3:0Příbram si poradila s Duklou a může myslet na poháry

5. Moulis 1 : 0
10. Hnaníček 2 : 0
72. Zeman 3 : 0

Příbram

Fotbalisté Příbrami vyhráli v 25. kole Synot ligy díky brankám Pavla Moulise, Josefa Hnaníčka a Martina Zemana doma nad Duklou 3:0. V neúplné tabulce se tak posunuli na páté místo a mohou pomýšlet na účast v předkole Evropské ligy.

Ilustrační foto.

Všechno důležité se u Litavky odehrálo už v úvodní desetiminutovce a pod oba góly se podepsal centrující záložník Zeman. V páté minutě se po jeho přihrávce prosadil Moulis, zatímco o chvíli později dlouhý míč prodloužil Bednář a Hnaníček z voleje přidal druhou branku.

Dukla, která v Příbrami ještě nikdy nevyhrála, se ze dvou rychlých úderů dlouho nemohla vzpamatovat a probrala se až v závěru poločasu, kdy neměla daleko ke kontaktnímu gólu. Po Beauguelově přihrávce se dostal ke střele Matěj Hanousek, jenže z malého vápna trefil tyč.

Rovněž do druhé půle vstoupila Příbram aktivně a z dálky zkoušel štěstí Hnaníček. Z následného rohu se dokonce po Bednářově hlavičce prosadil Moulis, stál však v ofsajdu a rozhodčí tak branku neuznali. Poté však převzala aktivitu Dukla a domácí brankář Kelemen vytáhl střelu střídajícího Marka Hanouska na tyč.

Výhru zpečetil Zeman

Příbramský gólman se zaskvěl i v 71. minutě po průniku Mareše i dorážce Matěje Hanouska a dal tak možnost spoluhráčům udeřit na druhé straně. Po Moulisově centru se hlavou prosadil Zeman a připsal si třetí gól v posledních dvou zápasech, v závěru navíc po odvážném průniku neměl daleko k dalšímu.

Příbram si tak prodloužila domácí neporazitelnost na devět zápasů. Dukla naopak ani na osmý pokus u Litavky nevyhrála.

25. kolo fotbalové Synot ligy:
1. FK Příbram - Dukla Praha 3:0 (2:0)
Branky: 5. Moulis, 10. Hnaníček, 72. Zeman. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Hájek. ŽK: Berger, Polom (oba Dukla). Diváci: 2016.
Příbram: Kelemen - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný (82. Tregler), Matějů - Suchan, Moulis (79. Jiří Mareš), Hnaníček, Zeman - Bednář, Fillo (67. Krameš). Trenér: P. Tobiáš.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Polom, Štetina, Matěj Hanousek - Berger (46. Marek Hanousek), Považanec, Gedeon (74. Daniel Tetour), Čajič, Jakub Mareš (87. Juroška) - Beauguel. Trenér: Kozel.