Jablonci jsme odskočili a Plzeň k nám nemůže přijet klidná, hodnotí Ščasný řež v Boleslavi

Mladá Boleslav

Otáčení skóre, sporné momenty, krvavá zranění. Fotbalisté Sparty měli co dělat, aby drsnou bitvu v Mladé Boleslavi zvládli. Nakonec tým trenéra Zdeňka Ščasného zvítězil 3:2 a čtyři kola před koncem Synot ligy se udržel tři body za vedoucí Plzní. Už v sobotu povede kouč Spartu na Letné proti Viktorii do utkání o všechno.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný se nakonec dočkal těsné výhry.

Hodně jste si oddechl, že před vzájemnou bitvou s Plzní jste na ni udrželi tříbodový odstup?

Výhra v Boleslavi je samozřejmě důležitá. Hlavně z hlediska psychiky, kdybychom ztratili, přijela by k nám Plzeň v naprostém klidu. A podstatné také je, že jsme odskočili Jablonci, který remizoval v Teplicích.

Před zápasem jara jste ovšem utržili spoustu šrámů.

Byl to hodně tvrdý a agresivní zápas. Jsem rád, že jsme se v agresivitě dokázali Boleslavi vyrovnat, jen pak může mít naše fotbalovost úspěch. Utrpěli jsme velké šrámy, ale snad budou na příští zápas všichni k dispozici.

V Mladé Boleslavi jste museli otáčet skóre, stálo vás to i spoustu nervů.

Věděli jsme, že to bude mimořádně těžké utkání, což se potvrdilo. Boleslav minule v Plzni podala mimořádný výkon, obrovskou motivaci měla také proti nám. Hrubou chybou v defenzivě jsme hned v úvodu domácí pustili do vedení, nalilo jim to ještě větší síly. O poločase jsme nabádali hráče, aby zvýšili úsilí, tlak a zůstali přitom trpěliví. Zápas se divákům musel líbit, hlavně ve druhém poločase. My jsme si ho v závěru inkasovanou brankou na 3:2 trochu zkomplikovali, ale vyhráli jsme zaslouženě.

Deset minut před koncem jste dokonce mohli šetřit Kadeřábka na Plzeň, že?

Závěr byl vyhrocený a my jsme samozřejmě nechtěli riskovat, aby dostal čtvrtou žlutou kartu. Proto jsme ho střídali. Zápas jinak i pod touto hrozbou zvládl excelentně.

Mladá Boleslav si stěžuje na neuznaný Zahustelův gól, po němž jste naopak šli do vedení z penalty vy. Co tomu říkáte?

K rozhodčím se nevyjadřuji. Já si u lavičky pořvávám a pobíhám, tak zápasy prožívám. Na sporné momenty nebudu odpovídat, dokud se nepodívám na video.