Brno premiérovou výhrou zaskočilo Slavii

BRNO-TV

Fotbalistům pražské Slavie se generálka na čtvrteční utkání Poháru UEFA proti CSKA Sofie nepovedla. Pražané prohráli v Brně 0:1 a nepotvrdili tak výhru z derby z posledního kola. Jediný gól zápasu vstřelil už ve třetí minutě útočník Pavel Mezlík. Brno se poprvé v aktuálním ročníku ligy radovalo z výhry.

Brno mělo raketový start. Už ve třetí minutě Zelenka mezi nohama slávistického obránce Latky našel Pavla Mezlíka, který s přehledem obstřelil Kozáčika a domácí vedli. Slavia si tak zopakovala špatný start z minulého utkání proti Spartě.

Vyrovnat mohl v 8. minutě navrátilec Piták, jeho pokus skončil jen několik centimetrů vedle pravé tyče Brezovana. O šest minut později Kozáčik zasáhl na hranici pokutového území míč rukou, žlutou kartou napomenutý nebyl.

Ve 20. minuty mohl Slavii potrestat Zelenka. Bývalý slávistický útočník ale po efektním zpracování střelu uspěchal a zamířil příliš vysoko.

I po změně stran Slavia ofenzivními nápady příliš nesršela, naopak v obraně si několikrát zle pohrála s nervy svých příznivců. Nejvíce asi v 56. minutě, kdy brankář Kozáčik při kličkované s útočníkem Mezlíkem málem přišel o míč před prázdnou brankou.

Slavia si v obraně zahrávala

Slavia mohla vyrovnat v 58. minutě, na brankové čáře pohotovými nůžkami zabránil gólu obránce Schuster. Gólman Brezovan si počínal nedůrazně, Fořt lehce tečoval centr z levé strany a míč mířil do odkryté branky. Schuster domácí efektně zachránil.

Pojistku odmítl minutu před koncem střídající Siegl, který po rychlém brejku vystřelil nepřesně. Brno po zásluze zvítězilo 1:0 a domácí premiéra nového kouče Mazura skončila vítězně. Brno naposledy Slavii porazilo před pěti a půl lety.

1. FC Brno - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka: 3. P. Mezlík. Rozhodčí: Tacina - Holub, Chytil. ŽK. P. Mezlík, Had (Brno). Diváci: 2950.
Brno: Brezovan - Baláž, Schuster, Trousil, Had - Partyš (81. Besta), Chlup (84. R. Mezlík), Holek, J. Černý - P. Mezlík, Zelenka (70. P. Siegl). Trenér: Mazura.
Slavia: Kozáčik - Švec, Latka, Suchý, Zbončák (90. Zábojník) - Piták, L. Jarolím, Hrdlička, Švento - Fořt (68. Pešír), Vlček. Trenér: K. Jarolím.