Plzeň - Sokolov 2:1Plzeň v přípravě otočila duel se Sokolovem a vyhrála

Plzeň

Fotbalisté Plzně v přípravě porazili druholigový Sokolov 2:1, když ve druhém poločase otočili skóre zásluhou Jana Baránka a Aidina Mahmutoviče. V první půli byl vyloučen za hraní rukou mimo vápno gólman Viktorie Matúš Kozáčik, jelikož však šlo o testovací utkání, týmy se domluvily, že se bude pokračovat v jedenácti hráčích na obou stranách.

Trenér Plzně Miroslav Koubek chtěl vyzkoušet všechny hráče, a tak během utkání protočil dvě různé sestavy. Ta úvodní se však příliš neprosadila, navíc ve 20. minutě skóroval po rohovém kopu sokolovský Jan Kosak.

Až krátce po změně stran tvrdě vypálil Milan Petržela a Baránek dorazil míč do branky. Následně měl dvě velké šance Mahmutovič, ale neuspěl. Bosenský útočník se dočkal až pět minut před koncem, kdy se vyhnul ofsajdu a střelou mezi nohy gólmana rozhodl.

"Dnes jsme měli špatnou koncovku. Kdybychom proměnili to, co se má, tak by to byla jasná záležitost," řekl trenér Koubek. "Ještě doznívá zatížení z přípravy. Ještě nemáme lehkost a agresivitu. Hlavní je, že se nikdo nezranil," dodal.

Do utkání nenasadil Václava Pilaře a Ondřeje Vaňka. "Vašek má přetížené koleno, musel trochu vysadit. A Ondra Vaněk má virózu," vysvětlil.

Přípravné fotbalové utkání:
Viktoria Plzeň - Sokolov 2:1 (0:1)
Branky: 47. Baránek, 85. Mahmutovič - 20. Kosak. ČK: 40. Kozáčik (Plzeň).
I. poločas: Kozáčik (40. Bolek) - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Hořava - Kopic, Kolář, Vůch - Holenda.
II. poločas: Bolek - Petržela, Hejda, Baránek, Matějů - Hrošovský, Kučera - Vůch, Ďuriš, Kovařík - Mahmutovič. Trenér: Koubek.