Liberec po remíze v Příbrami zvýšil náskok

Fotbalisté Liberce remizovali v dohrávaném utkání 12. kola Gambrinus ligy na hřišti Příbrami 2:2 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky. Druhé Teplice nyní ztrácejí tři body, Příbram zůstala na pátém místě. Před reprezentační přestávkou poslal Liberec do vedení Holenda, domácí během minuty Straceným a Navrátilem skóre otočili. Definitivní podobu výsledku dal Pudil.

Příbram do zápasu nastoupila bez potrestaných Otepky s Riegelem a absence dvou klíčových záložníků chtěl Liberec využít k upevnění pozice na špici tabulky. Start tomu odpovídal. Už ve 4. minutě vystrašil Pařízka Papoušek, brankář Příbrami střelu vyrazil na roh.

Severočeši se do vedení dostali na začátku 22. minuty. Po centru Zápotočného Hološko před vybíhajícím Pařízkem akrobaticky posunul míč před branku a důrazný Jan Holenda druhým gólem v sezóně poslal vedoucí celek tabulky do vedení.

O tři minuty předvedl minelu obránce Liberce Janů, který hlavičkou uvolnil domácího Luďka Straceného. Ten pohotovou šajtlí ve 26. minutě vyrovnal a ukončil tak 345 minut trvající neprůstřelnost libereckého brankáře Marka Čecha. V posledních třech kolech si na Čecha nepřišli hráči Olomouce, Teplic a Plzně.

Navíc z dalšího útoku udeřila Příbram podruhé. Jakub Navrátil temenem hlavy nadzvedl centr Kolouška z pravé strany a míč skončil v levém rohu Čechovy branky.

Vyrovnání zařídil Pudil

Po změně stran měl Liberec štěstí, když Mendy usměrnil střílený centr Straceného jen těsně vedle pravé tyče hostující branky. V 63. minutě trefil domácí Mácha odkopem Pospěcha, od něhož se míč odrazil těsně vedle domácí branky. Vzápětí spálil tutovku Hodúr, který z bezprostřední blízkosti netrefil míč podle svých představ.

Nápor Liberce po změně stran zužitkoval v 72. minutě Daniel Pudil, který si pohotově zpracoval míč a rychlou střelou vyrovnal. Situaci předcházel nešťastný zákrok domácího kapitána Máchy, který v hlavičkovém souboji s Pospěchem posunul míč přímo na nohy libereckého záložníka.

Příbram letos drží domácí neporazitelnost a stadión Marily nedobyl ani vedoucí tým soutěže Liberec. Po remíze 2:2 zůstala Příbram na páté příčce tabulky, Liberec zvýšil náskok před druhými Teplicemi na tři body.

Marila Příbram - Slovan Liberec 2:2 (2:1)
Branky: 27. Stracený, 28. Navrátil - 21. Holenda, 72. Pudil. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Buryán, Navrátil, Formánek - Matula. Diváci 2055.
Příbram: Pařízek - Buryán, Mácha, Formánek, Penner - Hašek (81. Klesa), Navrátil, Koloušek, Čupr - Mendy (90. Huňa), Stracený. Trenér: Tobiáš.
Liberec: Čech - Šinglár, Matula (46. Zb. Pospěch), Košťál, Janů - Hološko (90. Hamouz), Papoušek (81. Hochmeister), Hodúr, Pudil - Zápotočný, Holenda. Trenér: Lavička.