Jihlava - Sparta 0:0Vicemistr nabídl jen rozpaky, Sparta hned v premiéře ztratila

Jihlava

Takhle tedy Plzeň těžko doženou. Fotbalisté Sparty na úvod nové sezóny zklamali a hned v 1. kole Synot ligy ztratili body bezbrankovou remízou v Jihlavě. Na Vysočině předvedl favorit matný výkon s minimem šancí, zklamáním bylo i vystoupení zahraničních posil. Již v úterý přitom Spartu čeká první zápas třetího předkola Ligy mistrů na hřišti CSKA Moskva.

Franci Litsingi ze Sparty (vpředu) pálí, jeho střelu se snaží zblokovat jihlavský obránce Lukáš Křištůfek.

Hodně nového představila Sparta na Vysočině. Zastupujícího kapitána Dočkala, dresy, rozestavení 3-5-2 i čtyři letní posily v základní sestavě.

Začala hodně obezřetně, žádná útočná smršť se nekonala. Až ve 23. minutě pronikl do jihlavského vápna Krejčí a domácí museli odolávat první nebezpečné situaci. Skóre mohla otevřít i Jihlava, jejíž kapitán Marek ve 27. minutě střelou z dálky trefil břevno.

Sparta tak dostala varování, že by měla zvýšit obrátky. Od té doby se také po křídlech více tlačila k brance soupeře. Stačil však další rychlý kontr vysočiny, a gólman Bičík musel vytáhnout důležitý zákrok proti Jungrově pohotové střele. Hosté pak zase pohrozili až tečovanou ránou Matějovského.

Celkově předvedla Sparta mdlý první poločas, a tak do druhého nastoupil místo Steinhöfera další útočník Fatai. A hned po přestávce měl velkou šanci Paixao. Jinak se ale favorit dál trápil, Krejčího nebezpečný centr na Fataie byl světlou výjimkou. Na Hanuše si nepřišel ani Dočkal střelou z dálky.

Rozhodnout mohl střídající Litsingi, jenže Hanuš mu se stoickým klidem radost pokazil. Víc už hosté nevymysleli.

Fotbalová Synot liga - 1. kolo:
Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Kříž. ŽK: J. Krejčí, Dvořák - Mareček, Dočkal, Vácha, Holek. Diváci: 3894.
Jihlava: Hanuš - Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - Marek, Nerad - Kukol (80. Fulnek), Jungr (69. Přeučil), Batioja - Mešanovič (75. Dvořák). Trenér Klusáček.
Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Hybš - Steinhöfer (46. Fatai), Matějovský, Vácha, Dočkal, Frýdek (67. Konaté) - Paixao (74. Litsingi), L. Krejčí. Trenér Ščasný.