Z Ostravy jsem odcházet nechtěl, ujistil Baroš po prvním utkání proti Baníku

Ostrava

Poprvé po přestupu do Mladé Boleslavi se do Ostravy vrátil fotbalový útočník Milan Baroš. Odehrál celý druhý poločas, ale do šance se neprosadil. Domácí fandové jej přivítali bouřlivým potleskem a skandováním. „Hrát proti Baníku je zvláštní, ale já odcházet nechtěl. Vždy se do Ostravy budu rád vracet,“ svěřoval se Baroš po remíze 2:2.

Bývalý hráč Baníku Milan Baroš (uprostřed) na střídačce Mladé Boleslavi.

Jak jste si užil návrat do Ostravy v jiném dresu?

Pocity jsou samozřejmě smíšené, ale není to poprvé, co se vracím po přestupu. Už jsem to zažil v Liverpoolu i v Galatasarayi. Člověk se od toho musí na devadesát minut oprostit. Teď jsem v Mladé Boleslavi a dělám všechno pro tento mančaft a pro výhru.

Jak jste tedy spokojený s bodem, který si z Ostravy odvážíte?

Podle průběhu je bod asi zasloužený. Začali jsme velmi špatně a nechali si dát dva naprosto zbytečné góly. I když Francis to dvakrát krásně trefil. Kdybychom proměnili své šance a šli do vedení, tak byl zápas pro nás jednodušší. Takto jsme si ho hodně ztížili a v tomhle vedru otáčet ze stavu 0:2 je hodně obtížné. Přesto jsme šance měli, ale neproměnili je.

Přece jen ale Liverpool a Galatasaray pro vás asi nejsou totéž co Baník.

To je samozřejmé, pocity jsou zvláštní. Pro mě je Baník srdeční záležitost, vyrostl jsem v něm, strávil jsem v něm nejvíce let kariéry. Já jsem z Ostravy odcházet nechtěl a nevím, co k tomu mám více říkat. Dopadlo to tak, že momentálně jsem hráčem Mladé Boleslavi.

Fanoušci skandovali vaše jméno, potěšilo vás to?

Jasně, mám s nimi dobré vztahy a ničím jsem si je proti sobě nepoštval. Budu se do Ostravy vždycky rád vracet.

Šli do vás bývalí spoluhráči zostra?

Nikdo mě nebude šetřit, to je fotbal. Já je taky nešetřil. Hraje se o body, peníze i umístění v tabulce a na devadesát minut jde kamarádství stranou. Mám spoustu kamarádů i v jiných týmech, ale na to prostě nejde myslet.

Vyměnil jste si dres s Danielem Holzerem. Byli jste domluvení?

Psali mi s Tomášem Vengřinkem, že by chtěli vyměnit po zápase dres. Tak mám jeden ještě i pro něj.

Jak se vám líbila atmosféra ve Vítkovících?

Stadión je uzavřený a lidi bylo slyšet. Atmosféra nebyla špatná, ale Bazaly jsou Bazaly. Lidem za to, že přišli, patří dík.