Wágner zachránil Jablonci bod z penalty. Sparta byla k poražení, řekl

Robert NeumannPrávo

Na hřišti byl necelých 20 minut, přesto vzal útočník Jablonce Tomáš Wágner zodpovědnost na sebe. Za stavu 0:1 si v 84. minutě stoupl k pokutovému kopu a s klidem mazáka překonal včera vynikajícího brankáře Sparty Davida Bičíka. Zachránil tím Severočechům bod.

David Bičík (vpravo) ze Sparty a jablonecký útočník Tomáš Wágner.

Vzhledem ke krátkému pobytu na hřišti, nezvažoval jste, že penaltu přenecháte někomu ze spoluhráčů?

Kdepak. Před každým zápasem přemýšlím, co bych udělal, pokud bych ji kopal. Možná o to víc si věřím.

Nervozitu jste tedy nepociťoval?

Nervózní jsem nebyl, snažil jsem se soustředit na to, abych ji zahrál tak, jak jsem chtěl. To se povedlo. Mám místo, kde si myslím, že gólman nepůjde, ukázalo se, že bylo stanovené správně.

Z čeho vyplynul váš správný odhad?

Brankář Bičík je známý tím, že před zápasy sleduje exekutory penalt soupeře. Já jsem je většinou kopal doprava nebo doprostřed, tudíž jsem pokutový kop nyní zahrál jinak než obvykle. A odhadoval, že Bičík půjde na opačnou stranu. Šel.

Považujete remízu za ztrátu nebo jako ziskový bod?

Remíza je asi zasloužená. Šance byly, měli jsme trošku smůlu, dobře chytal Bičík, nakonec jsme aspoň vyrovnali. Jestli je to ztráta, uvidíme na konci soutěže.

Byla Sparta k poražení?

Určitě byla. Jenže jsme neproměnili šance. Abychom konečně začali vyhrávat, musíme být daleko produktivnější.