Olomouc prohrála potřetí za sebou

Třetí zápas v řadě prohráli fotbalisté Olomouce, kteří v neděli nestačili na Jablonec a prohráli 0:2. Góly vítězů vstřelili Šenkeřík po chybě Špiláčka a dvě minuty před koncem Michálek. Domácí Sigma se většinu zápasu trápila, zabrala až po úvodním gólu Jablonce. Překonat Špita ale nedokázala.

Hanáci po delší době nastoupili s oběma Brazilci, ale diváci se místo ofenzívy dočkali jen trápení. Úporně bránící hosté toho využili, když trpělivě čekali na brejky, z nichž dva proměnili. "Chyběla nám především síla, ale i kvalita. Soupeř byl jasně lepší po všech stránkách. Závěrem podzimu, který se nám nevydařil stejně jako loni, jsem zklamán. Měli jsme to skvěle rozjeté, ale zastavili jsme se ve 13. kole," tvrdil lodivod Sigmy Petr Uličný.

Jablonečtí byli od počátku lepší hlavně ve středu pole a dlouho měli i více ze hry. Do šance se dostal nejprve Šenkeřík, ale Lovásik včasným vyběhnutím zachránil. Pozorný pak byl i při ráně Michálka, kterou vytáhl na roh. Domácí za první půli ohrozili bránu Špita jen jednou, ale střele Onofreje z 18 metrů chyběla razance a gólman Jablonce ji bez problémů kryl.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Až v 56. minutě udělal fatální kiks Špiláček, když podcenil dlouhý pas Webera na Šenkeříka a jablonecký útočník pohodlně skóroval. Za sedm minut mohl přidat druhý gól hlavou Pončák, ale Lovásik Sigmu od pohromy zachránil. Hanáci pak hru zrychlili a přece jen dostali soupeře pod tlak.

V koncovce se však prosadit nedokázali a naopak, v samém závěru z rychlého protiútoku inkasovali podruhé. "Mám obrovskou radost, že jsme napravili propadák s Blšany. Nešlo však o náhodu. Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Rozhodnout jsme ale měli mnohem dříve," mínil kouč Jablonce Petr Rada.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 97 0:2 (0:0)
Branky: 56. Šenkeřík, 88. Michálek. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Filgas. ŽK: M. Hubník - Špit. Diváci: 3742.
Olomouc: Lovásik - Randa, Kovář, Horáček (68. Pečnik), R. Hubník - Špiláček, Melinho, Rýdel (46. Babnič), Onofrej - M. Hubník, Gaúcho (55. Vyskočil). Trenér: Uličný.
Jablonec: Špit - Pončák, Drobný, Hrotek, Nesvadba - Michálek, Kordula, Jindřišek, Weber (90+3. Kiša) - Šenkeřík (81. Grubhoffer), Smíšek (90. Vrabec). Trenér: Rada.