Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nemohli bychom ochránit zdraví hráčů, má jasno rozhodčí, proč odložil derby

29. února 2016 19:30 - Praha

Shoda byla všeobecná, na podmáčeném trávníku a za houstnoucího sněžení se na Julisce hrát nedalo. Rozhodnutí o tom, že dohrávka 19. kola fotbalové ligy mezi Duklou a Spartou bude odložena, však musel vydat výhradně sám. „Na takovém terénu bychom nemohli ochránit zdraví hráčů, což je jeden z našich hlavních úkolů,“ měl rozhodčí Tomáš Kocourek jasno.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bylo pro vás těžké derby odložit?

Kdepak, rozhodování nebylo zas tak těžké. Stav hrací plochy byl takový, že nebyly vidět lajny, terén byl velmi podmáčený a nedokázali bychom ochránit zdraví hráčů, což je jeden z našich hlavních úkolů. Utkání se musí odehrát v jiném termínu.

Kdy jste se definitivně rozhodl?

Stav hřiště jsme sledovali průběžně. Takových deset, pět minut před plánovaným začátkem zápasu bylo jasné, že se ji nepovede uvést do odpovídajícího stavu.

Oba soupeři s vaším rozhodnutím souhlasí, že?

Z obou týmů jsem dostával signály, že se jim v takových podmínkách hrát nechce. Radil jsem se také s delegátem utkání, konečně rozhodnutí je však vždycky jen na hlavním rozhodčím.

Sparta hraje o titul, vzhledem k postupu v Evropské lize nemá termínů nazbyt. Byl jste při rozhodování pod tlakem?

Žádné tlaky na mě vyvíjeny nebyly. Během kariéry už jsem zápas kvůli neregulérním podmínkám odkládal, ale to bylo v nižších soutěžích. V první lize je to pro mě poprvé.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..