Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Takovou gólovou bídu jsem v kariéře nezažil, tvrdí příbramský kapitán Zápotočný

13. března 2016 12:49 - Příbram

Příbram se trápí. Nedává góly, prohrává, tabulkou padá níž a níž. Už je nad sestupovou hranicí. Ani zkušený kapitán týmu Tomáš Zápotočný neví, co udělat, aby se pád zastavil...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Další porážka. Cítíte, že situace začíná být kritická?

Ona nezačíná být kritická, ale už velmi kritická je. To je realita.

V čem vidíte problém, že jste na jaře nedali ještě ani gól?

Nevytváříme si šance. Když máte v zápase jen dvě, nebo i jednu, a nedáte gól, je to pak problém. Pak se nám stane, že ze dvou šancí soupeře jednou inkasujeme a přijde zmar.

Upadá tím psychicky mužstvo, na trávníku vypadalo hlavně ve druhé půli s Libercem rezignovaně...

To si nemyslím, že bychom byli rezignovaní. První půli jsme jezdili. Liberec dal gól v jeho závěru. Shala ukázal super kvalitu při zpracování balónu a zakončení. Ve druhé půli jsme to odbojovali, ale chybí nám kvalita. Samozřejmě, když z pěti zápasů máte jeden bod a start jara jste si představovali jinak, tak to na hráče dolehne. V mužstvu máme spoustu mladých hráčů, Chalušovi, který hraje vedle mne ve stoperské dvojici, je osmnáct let. Bez výmluv, nám chybí kvalita, kterou třeba Liberec na svojí straně má větší. V Příbrami se ale hraje o záchranu pravidelně, takže to není nic tak nového. Samozřejmě ty ztráty na psychiku působí, ale tak hrozné, že by na nás vyloženě ležela deka, to ještě není. V kabině je to vcelku v pohodě, ale na každém je vidět, jak je mu současná situace nepříjemná.

Deka na vás ještě nepadla, ale v krizi jste. To připustíte?

To ano, když nedáte pět kol za sebou ani gól a máte jeden bod za bezbrankovou remízu, je to velká krize. Něco takového jsem v kariéře ještě nezažil.

Není problém třeba v tom, že jste si po podzimu vůbec nepřipustili možnost, že byste mohli hrát o záchranu?

V tom to není, protože tuhle možnost jsme si připouštěli. Od sestupových příček jsme nebyli bodově zase až tak daleko. Jenže my jsme nezachytili začátek jara. Prohráli jsme v Teplicích, pak jsme nezvládli domácí zápas se Slováckem, jen remízovali s Bohemkou a už jsme se vezli. Plzeň nás pak přejela kvalitou, stejně jako Liberec. Vždyť my jsme třeba se Slovanem neměli jedinou tutovku a vlastně jen jednu šanci, a to je hrozné. Musíme si uvědomit, že v lize nehrají žádní nazdárci a my musíme mnohem víc bojovat. Ten nahoře nás za naše výkony popravu trestá.

Co se s tím dá dělat?

Nevím. Kdybychom to věděli, tak jsme z té mizérie už venku... Poradíte mi recept, jak z toho ven?

Neporadím, protože ho nevím, ale vás teď čeká klíčový duel s Jihlavou, která vás vítězstvím na Dukle v tabulce přeskočila. Dokážete se z nepříjemné situace za týden dostat?

Musíme! Na to utkání se musíme opravdu dobře připravit a zvládnout ho. V opačném případě už by bylo hodně zle.

Nepomohlo by, kdybyste jako kapitán v kabině zvedl hlas?

Ten jsem zvedl v poločase, a nejen já, a nejen v tomto utkání. Jenže to už teď nepomůže. Musíme se z toho dostat sami, ve svých hlavách. Nikdo jiný nám nepomůže. Třeba dáme ušmudlaný gól a zlomíme tu mizérii. Uvidíme, ale je to opravdu jen v nás a na nás.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..