Ivana dvěma góly zajistil Slovácku vítězství nad Zlínem 2:0

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Dvě branky slovenského útočníka Milana Ivany v posledních deseti minutách zápasu zajistily fotbalistům Slovácka pracně vybojované vítězství v derby nad Zlínem 2:0. Domácí fotbalisté měli na kvalitním trávníku po celý zápas převahu, které ale dlouho chyběl brankový efekt.

Už ve 12. minutě unikl Lička po levé straně, jeho střelu z boku srazil obránce Kroča těsně vedle branky. O devět minut později Ličkova tvrdá střela ze dvaceti metrů mířila nad branku.

Zlín celý úvodní poločas hlavně bránil a jeho pokusy o rychlé protiútoky většinou končily hned v počáteční fázi na nepřesnostech. Pouze ve 24. minutě se podařilo hostům dotáhnout útočnou akci až před trestné území, kde srazil domácí zadák Šuškavčevič pronikajícího Činčalu. Z trestného kopu zahrozil Lukaštík, ale poslal míč těsně nad branku.

Po půlhodině hry přidalo Slovácko na rychlosti, úniky vynikal zejména Petržela, tlaku ale chyběla přesnější finální přihrávka. Nejblíže ke skórování měli domácí fotbalisté po standardních situacích. Zlínskému brankáři Baránkovi zatrnulo ve 39. minutě, kdy po Poláchově rozehrání Rajnoch změnil hlavou směr míče, který jen těsně minul levou tyč. Totéž se stejným výsledkem zopakoval o tři minuty později i Malár.

Slovácko udávalo tempo

Také po změně stran udávalo tempo Slovácko. Největší šanci propásl v 51. minutě Ivana, který se ocitl zcela sám před brankářem Baránkem. Domácí fotbalisté sice dřeli, dostávali se do šancí, potýkali se ale s problémem, který je provázel celou zimní přípravu: špatnou koncovkou.

Slovácko zkoušelo zdolat zlínskou obrannou tvrz i střelami z větší vzdálenosti. Nejpilnějším byl Lička, jemuž ale chyběla přesnost. Vychýlenou mušku měli domácí střelci Polách a Róth i při trestných kopech.

Teprve v posledních deseti minutách se Slovácko prosadilo i střelecky. V 82. minutě překvapil Ivana zlínského brankáře Baránka přesnou střelou z dvaceti metrů. Minutu před koncem pak prošel mezi zadáky Zlína a po narážečce s Poláchem přidal druhý gól.

1. FC Slovácko - Tescoma Zlín 2:0 (0:0)
Branka: 82. a 89. Ivana. Rozhodčí: Handlíř - Holub, Slavík. ŽK: Petržela, Šuškavčevič - Vrtělka. Diváci: 3700.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Lysoněk - Petržela (84. Malcharek), Polách, Lička, Róth - Ivana (90. Kudela), Malár (68. Sowunmi). Trenér: Levý.
Zlín: V. Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Červenka - Janíček (85. Žemlík), Vrtělka, Bača (79. Opiela), Lukaštík - Činčala, Kraus (72. Škripec). Trenér Blaha.