Karviná - Dukla 2:1Nováček doma udolal Pražany a vyhrál podruhé v řadě

56. Dreksa 1 : 0
84. Galuška 2 : 0
90. Hanousek 2 : 1

Karviná

Fotbalisté Karviné v první lize potvrdili překvapivé vítězství 2:1 z Mladé Boleslavi a stejným výsledkem porazili ve 4. kole Duklu. Vůbec první domácí triumf nováčka v historii nejvyšší soutěže zařídili svými trefami po změně stran Pavel Dreksa a Petr Galuška. Pražané snížili až v nastaveném čase zásluhou Marka Hanouska.

Karvinští se radují ze vstřelené branky.

Déle než půl hodiny zápas nic zajímavého nenabídl. Karviná po triumfu v Mladé Boleslavi i doma zvolila zajištěnou obranu a Dukla dlouho nenacházela účinnou zbraň. Až v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu hosté zásluhou hbitého Beauguela několikrát rozpletli karvinskou defenzívu. Beauguel se dokonce ve 41. minutě efektně přes hlavu trefil i do sítě, ale rozhodčí zřejmě zapískal faul spoluhráče Tetoura, který mu míč poslal hlavou na malé vápno.

Minutu před půlí už bylo všechno v souladu s regulemi. Olayinka proklouzl sám před karvinskou branku, ale Laštůvka zlikvidoval jeho gólovou střelu i následující Beauguelovu dorážku.

Domácí hráli vyloženě na brejky a jak plynul čas, jejich taktika byla stále účinnější. Osudová se hostům stala standardní situace z 56. minuty. Po rohovém kopu Budínského nezachytili náběh Dreksy, který se střemhlav vrhl po míči a v letu ho hlavou nechytatelně poslal k tyči.

Dukla tak v závěru musela "bušit do plných". Domácí se ale mohli spolehnout na Laštůvku, který vyřešil všechny ošemetné situace i nepříjemný pokus Hanouska. Střídající Galuška navíc po jednom z rychlých výpadů do otevřené obrany křížnou ranou k tyči přidal druhý gól.

Pražané už stačili jenom snížit. Hanousek úspěšně napřáhl z dvaceti metrů a připravil tak nejlepšího domácího hráče Laštůvku alespoň o čisté konto.

Fotbalová ePojisteni.cz liga - 4. kolo:
MFK Karviná - Dukla Praha 2:1 (0:0)
Branky: 56. Dreksa, 85. Galuška - 90.+1. Hanousek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Boček. ŽK: Holík - Olayinka, Štetina. Diváci: 4126.
Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler - Moravec (82. Galuška), Budínský (78. Okleštěk), Janečka, Zelený - Jurčo (90. Panák). Trenér: Weber.
Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný - Hanousek, Považanec (67. Preisler), Tetour (81. Juroška) - Néstor (14. Čajič), Beauguel, Olayinka. Trenér: Šilhavý.