Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Hadaščok po rozpačitém ligovém rozjezdu věří v liberecké zlepšení

23. srpna 2016 16:49 - Liberec

Naprosto nové složení oproti jarní sezóně má útočná řada fotbalového celku libereckého Slovanu. Po odchodech Bakoše do Plzně, Rabušice do Jihlavy, Pulkraba do Sparty a Luckassena do Rakouska figurují na soupisce Baroš, Komličenko, Wesley da Silva a také navrátilec z hostování Vojtěch Hadaščok. „Myslím, že máme široký a kvalitní kádr, aby se mohlo prostřídat více hráčů,“ uvažoval čtyřiadvacetiletý útočník navzdory poněkud rozpačitému rozjezdu do ligových bojů.

 

Dalibor Glück, ČTK

Slovan Liberec se momentálně nachází až na čtrnáctém místě prvoligové tabulky s dvoubodovým ziskem. „Je škoda, že v lize zatím tápeme. Ale věřím, že je na čem stavět a soutěž bude ještě dlouhá, abychom napravili dosavadní ztráty. Nesmíme házet flintu do žita," přemítal Hadaščok.

Liberečtí si neporadili v minulém kole se Zbrojovkou Brno (0:0). „Nepovedlo se nám vyhrát, i když jsme do toho dali maximum. Makali jsme, dřeli, ale bohužel nám to do brněnské branky nespadlo. I na klucích jsem po zápase viděl, jak jsme všichni zklamaní. Chceme hrát v lize znovu o evropské příčky a je jasné, že body potřebujeme. Rozhodně si nemůžeme říkat, že to nějak doženeme. Tak snadné to není. Snažíme se a dál se musíme snažit vyhrávat," podotkl Hadaščok.

Fakt, že liberecký tým využívá vzhledem k souběžnému startu v evropských pohárech a domácí lize velký počet hráčů, bere Hadaščok jako realitu. „Byť je někdy sestava kombinovaná, není důvod se na to vymlouvat. I noví kluci, kteří naskočili do ligy poprvé nebo z juniorky, zápas takříkajíc odjezdili a jsou šikovní," mínil útočník.

Případný postup do základní skupiny Evropské ligy přes kyperskou Larnaku by zajistil Liberci dalších šest utkání na mezinárodní scéně a tudíž i zhuštěný podzimní program. „Zřejmě by se více hráčům naskytla šance nastupovat do zápasů a chtěli bychom se vydat ze všech sil. Je to lákavá naděje pro každého hráče, ale nejprve musíme zvládnout play off o Evropskou ligu. A když to dobře dopadne, teprve pak uvidíme, jak by se trenér rozhodl," dodal Hadaščok.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..