Liberec i v deseti vybojoval proti Teplicím remízu

LIBEREC

Po sobotním pražském derby měla nejvyšší česká fotbalová liga na programu další atraktivní utkání. V dohrávce 24. kola přivítal v pondělí vedoucí Liberec druhé Teplice. Domácí Slovan mohl v případě výhry odskočit pronásledovatelům už na hrozivých 11 bodů. Teplice po gólu Jiřího Saboua vedly 1:0, ale po hodině hry vyrovnal na konečných 1:1 Zbyněk Pospěch.

Už v první minutě před nabíhajícím Papouškem v posledním okamžiku odkopl na roh Tesařík. Vedoucí celek tabulky si v úvodu vytvořil převahu, teplická obrana ale odolala. A naopak mohly jít Teplice do vedení. Od domácí obrany se střela Verbíře odrazila k Sabouovi, který technickou střelou jen těsně minul branku Marka Čecha.

Oproti podzimnímu duelu stejných soupeřů, kdy se na teplických Stínadlech hrálo opatrně s minimem šancí, přinesla pondělní dohrávka spoustu ofenzivních akcí. Přestože v Liberci vytrvale pršelo, hrál se atraktivní fotbal.

Ve 28. minutě pronikl po levé straně Rilke, jehož centr domácí obrana trestuhodně minula. Benát ale následnou střelou Čecha nepropálil. Liberec měl ale i nadále více příležitostí, s jejich proměněním byl ale na štíru. Hlavou minul z dobré pozice Matula. A Teplice vzápětí trestaly. Po centru Rilkeho nepokryla domácí obrana Jiřího Saboua, který špičkou kopačky usměrnil míč za záda Marka Čecha.

Pospěch potrestal zaváhání Krmaše

I po změně stran měly první šanci Teplice. Střelec úvodní branky Sabou si vyměnil míč s Verbířem, ale pak stihli domácí obránci se štěstím míč odvrátit. K vytrvalému dešti se přidal sníh, což oběma týmům ještě více komplikovalo rozehrávku.

Liberec se i nadále snažil o vyrovnání a aktivita mu přinesla úspěch. Po hodině hry zaváhal Krmaš, Dort se štěstím přiťukl míč Zbyňku Pospěchovi, který střelou na první tyč překvapil Poštulku. Stejný hráč mohl za několik minut po další chybě Krmaše poslat domácí dokonce do vedení, ale svoji střelu mezi tyče nezamířil.

Teplice ale chtěly na hřišti Liberce vyhrát, kouč Mareček poslal do útoku čerstvého Džeka. Do karet hostům nahrál i zákrok Hodúra na Kaufmana, po kterém slovenský hráč Liberce dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučený. Přesto se Liberec nesoustředil jen na hlídání remízy a deset minut před koncem mohl dokonce vstřelit vítězný gól. Ančic parádně našel Pospěcha, který ovšem z pěti metrů jen trefil břevno teplické branky.

Oba celky se nadále snažily o vstřelení vítězné branky, ale skóre se už nezměnilo. Po remíze 1:1 Liberec udržel na čele tabulky osmibodový náskok.

Slovan Liberec - FK Teplice 1:1 (0:1)
Branky: 61. Pospěch - 44. Sabou. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Lhoták. ŽK: Hodúr - Tesařík, Hunal, Krmaš. ČK: 74. Hodúr. Diváci: 5160
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Matula, Janů - Papoušek (77. Abrahám), Bílek, Hodúr, Pudil (63. Ančic) - Pospěch (90. Hofmeister), Dort. Trenér: Lavička.
Teplice: Poštulka - Krmaš, Rada, Hunal - Verbíř, Jirsák, Sabou, Benát (86. Fenin), Tesařík (69. Kaufmann) - Rilke, Kroupa (71. Džeko). Trenér: Mareček.