Zlín porazil Olomouc a na třetí pokus se dočkal domácí výhry

ZLÍN

Až třetí domácí utkání za sebou přineslo fotbalistům Zlína toužebně očekávané vítězství. Po remízách s pražskou Slavií a Mostem ve středu svěřenci trenéra Lubomíra Blahy porazili v dohrávce 22. kola Sigmu Olomouc 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 47. minutě útočník Václav Činčala.

Zlín se po dvou předchozích remízách konečně dočkal vítězství a udělal tak důležitý krok k záchraně. "Získali jsme nesmírně cenné body. Tentokrát to bylo o vůli a o srdíčku. Hráči to zvládli a snad z nich spadla psychická zátěž," kvitoval kouč Tescomy Lubomír Blaha.

Po celý první poločas se hrál průměrný fotbal, jemuž chyběly vzruch i brankové šance. Jen olomoucký Babnič se ocitl sám před Novákem, ale přestřelil a z domácích měl ke gólu nejblíže Zbožínek, jenž v úvodu zápasu minul branku. Na rohy vedli Zlínští 6:1, víc ale z poziční převahy nevytěžili.

Hned po změně stran se ovšem dostali před branku Sigmy tři hráči Tescomy a Činčala z šestnáctky prostřelil bezmocného Lovásika. Pak pro změnu přitlačila Olomouc a průnik Onofreje zastavil až pozorný Novák. Čtvrt hodiny před koncem zápasu po spolupráci s Červenkou a Opielou nastřelil ještě Činčala břevno a v závěru střetnutí po nádherném uvolnění od Krause spálil opět Činčala největší šanci utkání.

"Fotbalu chybí kvalitní trávníky. Na tak těžkém terénu se nedá kombinovat a za jedinou chybu jsme zaplatili ztrátou bodů," povzdechl si olomoucký trenér Petr Uličný.

Tescoma Zlín - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 47. Činčala. Rozhodčí: Racek - Lhoták, Pospíšil. ŽK: Opiela, Vidlička - Horáček. Diváci: 1983.
Zlín: Novák - Vidlička, Kroča, Švach, Zbožínek - Kraus (90. Škripec), Vrtělka, Dobeš (60. Opiela), Lukaštík - Žemlík (72. Červenka), Činčala. Trenér: Blaha.
Olomouc: Lovásik - König (74. Rýdel), Horáček, Hudec, R. Hubník - Randa, Kovář, Špiláček - M. Hubník (81. Vyskočil), Chmelíček, Babnič (54. Onofrej). Trenér: Uličný.